У полоні терористів знаходиться близько 240 українців – Геращенко

У полоні терористів знаходиться близько 240 українців – Геращенко

Близько 240 українців включені в список заручників бойовиків, складений спільно СБУ, Міноборони та волонтерами. Однак друга сторона спеціально надає низькі цифри і вимагає звільнити бойовиків, підозрюваних у скоєнні тяжких злочинів. Це підкреслює представник України в гуманітарній підгрупі, народний депутат Ірина Геращенко, передає Інтерфакс-Україна.

«У списках, сформованих СБУ в співпраці з МО та волонтерами — близько 240 українців. Саме їх ми передаємо з вимогою звільнення. У свою чергу, друга сторона навмисно занижує список незаконно утримуваних осіб (а РФ взагалі робить вигляд, що звільнення 11 українців, серед яких Сенцов і Савченко — її не стосується, незважаючи на міжнародний тиск)», — написала вона у Фейсбуці.

За словами Геращенко, бойовики просять про звільнення тих, кого затримали навіть не в зоні АТО, за вчинення або підозру у скоєнні тяжких злочинів (наприклад, підготовка терористичних актів). «А РФ і її маріонетки при цьому ще кажуть про закон про амністію», — вказала вона, нагадавши, що Верховна Рада прийняла відповідний закон, але під амністію не підпадають ті, хто скоїв тяжкі злочини (вбивства, теракти, зґвалтування).

Читайте також: Ситуація на донецькому напрямку продовжує погіршуватися – речник

«Набрати чинності він може тільки після того, як на Донбас повернеться українська влада і українські суди, які і повинні приймати відповідні рішення по амністії», — зазначила Геращенко.

У той же час, за її словами, незважаючи на складну ситуацію із звільненням заручників, СБУ, Міноборони, волонтери, гуманітарна підгрупа у складі тристоронньої контактної групи працюють над цим питанням. «Також президент під час всіх своїх міжнародних переговорів порушує це питання, цей невиконаний РФ і її найманцями пункт Мінських угод як пріоритетний», — додала вона.

Геращенко також підкреслила, що вже місяць робляться спроби, щоб бойовики допустили в тюрми місію Міжнародного комітету Червоного Хреста для перевірки умов утримання українців, яких «примушують до важкої праці і піддають тортурам».

«Поки безуспішно. Але сподіваюся, що після залучення Червоного Хреста до етапування засуджених з окупованої території ми все ж підійдемо до інших, настільки важливим і болючим є для нас це питання», — пише депутат.

Читайте також: Американський експерт: Росія готує 40 тактичних груп для великого ударузагрузка...

Читайте також