Газу в сховищах поки недостатньо для стабільного проходження зими — Нафтогаз

Газу в сховищах поки недостатньо для стабільного проходження зими — Нафтогаз

В українських підземних сховищах газу поки недостатньо газу для стабільного проходження зими. Про це сьогодні заявив глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв на засіданні антикризового енергетичного штабу, передає РБК-Україна.

«Станом на 2 серпня нам вдалося накопичити в підземних сховищах України газу в обсягах 13 млрд кубометрів. Цього рівня не достатньо для повного входження в опалювальний сезон, оскільки ми планували вийти на кінець жовтня із цифрою, близькою до 19 млрд кубометрів», — повідомив Коболєв.

За його словами, частково така ситуація склалася через недостатній рівень розрахунків за газ.

«Для того, щоб витримати графіки, для того, щоб вийти з літнього сезону в опалювальний сезон з нормальним рівнем в підземці, нам необхідно терміново докласти зусиль для підвищення розрахунків», — заявив Коболєв.

При цьому, за його словами, за серпень необхідно додати в ПСГ приблизно 1,5 куб. м газу.

«Якщо це вдасться, нам вдасться наздогнати графік і вступити в опалювальний сезон… Вважаємо, що 19 млрд куб. м — це той рівень, який треба було б досягти в разі непередбачених ситуацій взимку«, — додав Коболєв.

При цьому прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Коболєву максимально збільшити реверс газу з Європи в серпні, а також невідкладно домовитися про тристоронні газові переговори з Росією і ЄС. При цьому Україна повинна йти на ці переговори з тим контрактом, який діяв у минулому сезоні.

Читайте також: Коболєв запропонував скасувати аукціони з продажу нафти і газу «Укрнафти»загрузка...

Читайте також