Через демілітаризацію Широкиного можна втратити Маріуполь – речник «Азову»

Відкритість українських позицій в районі Широкиного може поставити під загрозу життя мешканців Широкиного та Маріуполя. Таку думку в коментарі УНН висловив прес-секретар полку “Азов” Степан Байда.

За його словами, залишення позицій під Широкиним українськими бійцями надасть бойовикам можливість захопити цей населений пункт.

“Ми виконали умову командування відійти від Широкиного. Адже, на наш погляд, залог успіху армії полягає у дисципліні та координації. Але з іншого боку, це рішення не викликає у нас довіри. Швидче за все, йдеться про здачу Широкиного. Навіть якщо терористи не займатимуть Широкине, вони отримають можливість обстріляти Маріуполь та зруйнувати інфраструктуру міста. Це найменше, що може статись”, — підкреслив Байда.

За інформацією прес-секретаря “Азову”, наразі незрозуміло, де саме проходить лінія розмежування сторін.

Читайте також: Дончанин: Жизнь человека в «ДНР» ничего не стоит

“Сьогодні незрозуміло, де проходить лінія оборони Маріуполя і де будуть розташовані позиції українських військ. Наша позиція полягає в тому, що людина, яка прийняла таке рішення, має публічно виступити і показати суспільству, де буде розташована така лінія. Тоді буде зрозуміло, чи ми здаємо Широкино, чи ні”, — додав він.

Байда наголосив, що полк “Азов” вже не займає своїх позицій майже два тижні.

“Після „Широкинської наступальної операції“, коли ми вже стаціонарно займали позиції, ми мінялись з „Донбасом“. Тобто ми виходили, а „Донбас“ заходив. Ми мали отримати команду та зайти на ротацію. Коли це рішення (деліміритаризувати зону Широкиного — ред.) було прийнято, там був „Донбас“. Він отримав команду на вихід, а ми („Азов“ — ред.) не отримали команду на ротацію”, — пояснив прес-секретар полку.

За його словами, бійці полку “Азов”, батальйону “Донбас” та підрозділи 37 окремого батальйону ЗСУ утримували позиції в районі Широкиного майже півроку. Наразі в цих районах немає таких військових, які орієнтуються на місцевості та знають тактику ведення обстрілів району бойовиками. З цих причин рішення демілітаризувати зону Широкиного не викликає довіри в українських військових.

Читайте також: Батальйон «Донбас» просить повернути його на позиції до Широкиного

“Ми займали висоти на західній частині Широкиного, які дозволяли контролювати весь новоазовський напрямок та утримувати оборону. Зі стратегічної точки зору, цей козир є дуже важливим. Останні обстріли околиць Маріуполя, тобто блокпостів сил АТО, які розташовані навколо міста, були взимку. Тоді в житловий район два „пакета“ „Градів“ залетіло і 31 людина загинула. А потім утримання військовими цих висот унеможливило такі обстріли з боку бойовиків”, — розповів Байда.

Він наголосив, що в Генеральному штабі кожного разу по-різному коментують ситуацію. Зокрема, чи будуть зайняті українськими бійцями стратегічні висоти полку “Азов”" в районі Широкиного — невідомо.

“Морпіхи туди точно зайшли. Це правда. Втім, незрозуміло, які позиції вони зайняли. Це або позиції в селищі Широкиному, або в селищі Бердянському, що розташоване в низині перед Широкиним. Це майже в трьох кілометрах від наших попередніх позиції”, — додав речник полку “Азов”.

Читайте також: Терористи розповіли про дітей, яких «викрав» Київ

Рекомендуємо прочитати

Дочь Путина вынуждена продать роскошное жилье в Нидерландах

На продажу выставлен пентхауз, в котором жила дочь президента России Владимира Путина Мария вместе с мужем-голландцем Йоррит Фассена....

Це може бути цікавим

Сучасне кріпацтво. На Полтавщині агрофірма цинічно порушує права вагітних працівниць

Жінкам пропонують або робити аборт, або звільнятись за власним бажанням....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Журналист обьяснил, почему известной российской актирисе не место в Укране

В начале апреля Лолита Милявская постила в соцсетях фотографию, на которой стояла в обнимку с Наташей Королевой, Любовью Успенской и Таисией Повалий....