На «Антонові» запровадили технологію «без креслень» на базі 3D-моделей

На «Антонові» запровадили технологію «без креслень» на базі 3D-моделей

Держпідприємство «Антонов» запровадило у виробничий процес сучасну систему управління життєвим циклом (PLM) нових зразків авіаційної техніки на базі програмного забезпечення Siemens PLM, основу якої становить використання технології «без креслень» на базі 3D-моделей. Про це повідомили у прес-службі «Антонова».

«Використання сучасних цифрових технологій у процесі створення і супроводу складних технічних об’єктів, яким є літак, — вимога часу, обов’язкова умова успішної інтеграції підприємства у світову літакобудівну індустрію. Нашими фахівцями розроблена відповідна нормативна та методична база електронних проектів. Сформовано бази даних електронних моделей стандартних, уніфікованих, покупних комплектуючих виробів (всього близько 300 тис.), а також використовуваних матеріалів. У цьому напрямку ми успішно працюємо із Siemens вже три роки і готові продовжувати цю співпрацю», — зазначив в.о. президента підприємства Михайло Гвоздьов.

На заводі «Антонов» вперше в повному обсязі ця технологія була використана при розробці й будівлі дослідного екземпляра Ан-178. Вона дозволить знизити витрати на реалізацію програми, значно скоротити терміни і підвищити якість виготовлення окремих компонентів і літака в цілому.

За даними прес-служби, зниженню собівартості виробу і скороченню термінів його розробки сприяє повна інтеграція інженерних процесів на послідовних етапах життєвого циклу. Крім того, система дозволить підвищити керованість виробничих процесів, точність прогнозу очікуваних результатів робіт і забезпечити вимоги замовників і партнерів, в числі яких понад 200 компаній із 15 країн світу.

«В рамках впровадження технологій «без креслень» на ДП «Антонов» створено більше 1 тис. автоматизованих робочих місць. Завдяки злагодженій роботі комплексної команди ДП «Антонов» і Siemens забезпечено впровадження основних технічних рішень, проведено навчання понад 1,5 тис. фахівців головного підприємства. В даний час проходять підготовку в навчальному центрі підприємства фахівці філії «Серійний завод «Антонов»«, — йдеться в повідомленні.

Окрім Ан 178, сьогодні технології «без креслень» впроваджуються у програмах нових транспортних літаків Ан-132 і Ан-188, а також безпілотних літальних апаратів.

Читайте також: Завод “Антонов” продаватиме щороку 25 літаківзагрузка...

Читайте також