У столичному метрополітені нарахували махінацій на 57 млн грн

КМДА за результатами аудиту фінансово-господарської діяльності КП "Київський метрополітен" за 2013-2014 роки виявила порушень на 26,4 млн гривень. Про це повідомили в прес-службі КМДА, передає Вечірній Київ.

Наголошується, що сума збитків внаслідок неефективних управлінських рішень становить 57,7 млн грн: з них недоліки, що призвели до втрати 44,4 млн грн і до виникнення ризиків втрат фінансових і матеріальних ресурсів у сумі 13,3 млн грн.

Під час аудиту було виявлено низку порушень при прийнятті метрополітеном будівельно-монтажних робіт, зокрема, вартість робіт завищена на 2 млн 8,9 тисячі гривень.

"Під час дослідження питання закупівлі метрополітеном вагонів в ЗАТ" Вагонмаш "(ВАТ" Метровагонмаш ", Росія) за рахунок кредитних коштів, наданих Європейським банком реконструкції та розвитку, встановлено ряд порушень, які призвели до 1 млн 993,8 тисячі гривень зайвих витрат. .. і до недоотримання 4 млн 970,9 тис. гривень за ненарахування штрафних санкцій за несвоєчасну поставку вагонів", - йдеться у звіті.

Крім того, метрополітен в 2004-2010 роках укладав договори на право прокладання та подальше обслуговування телекомунікаційних мереж з використанням тунелів метро без застосування положення про оренду майна територіальної громади Києва. Внаслідок цього до загального фонду міського бюджету не перераховано 50% суми надходжень орендної плати, що за 2013-2014 роки становить 1 млн  796,1 тисячі гривень.

"Вищевказані договори укладені за цінами нижче, ніж визначені відповідним економічно обґрунтованим розрахунком, внаслідок чого метрополітеном недоотримано 7 млн 772 тис гривень доходів, у тому числі бюджетом Києва відповідно недоотримано 3886000 гривень", - йдеться у звіті.

За порушення термінів виплати кредиторської заборгованості з метрополітену через суд додатково було стягнуто 9 млн 532,4 тисячі гривень штрафних санкцій та 8 млн 470,4 тисячі гривень на сплаті виконавчого збору.

Також порушення встановлені в здачі рекламних площ в суборенду, ціноутворенні на ряд послуг, облікові основних засобів, оформленні документів на право постійного користування земельними ділянками тощо.

"Аналіз отриманої в ході аудиту інформації свідчить про значний потенціал в метрополітену з оптимізації витрат, збільшення дохідної частини і перегляду численних неефективних управлінських рішень колишнього керівництва", - підсумували в КМДА.

Рекомендуємо прочитати

Депутат викрив злочинну схему київських чиновників

Депутат фракції ВО «Батьківщина» в Київраді Юрій Дідовець з’ясував, що чиновники наживаються на програмному комплексі «Кадастр», і направив відповідне депутатське звернення до голови Антикорупційної ради при Київському міському голові....

Це може бути цікавим

"Кассини" снял на видео гигантские ураганы на поверхности Сатурна

Зонд "Кассини" успешно совершил первый пролет через пустоту между кольцами Сатурна и планетой-гигантом и получил самые детальные фотографии и видеозаписи ураганов в верхних слоях его атмосферы, сообщает....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Експерт пояснив, чому політичні призначення відкидають Україну на 10 років назад

«Політичні призначення себе не виправдали....