Унікальні заказники Криму під загрозою - екологи

Останнім часом все більше і більше занепокоєнь викликають заповідні території на анексованому півострові. Екологи ЕПЛ проаналізували їхнє становище та дійшли висновку, що ситуація склалася вкрай загрозлива.

26 березня 2014 року самопроголошена Верховна рада Криму ухвалила націоналізацію заповідників, і з того моменту над ними нависла загроза втрати їхньої цінності. Cеред цих територій природні заповідники Казантипський, Кримський, Опукський, Ялтинський, Карадазький, а також національний природний парк «Черівна гавань».

Один із найстаріших заповідників Криму – Карадазький природний заповідник – знаходиться у невідомості. Сьогодні статус та категорія Карадазького природного заповідника не приведені у відповідність до Федерального закону від 14 березня 1995 року №33-ФЗ «Про особливо охоронювані природні території». Тобто, формально заповідник є беззахисним, натомість він був внесений до переліку державних підприємств та установ у галузі лісового та мисливського господарства та переданий до ведення Державного комітету з лісового та мисливського господарства відповідно до Розпорядження Ради Міністрів Республіки Крим від 2 вересня 2014 року №867-р. Такий «підвішений» статус дозволяє організовувати на території заповідника безчинства. Наприклад, було запропоновано добувати на кордоні із заповідником андезит, при чому власником кар’єру повинен був стати син депутата Державної ради Республіки Крим від провладної партії РФ. Місцеві жителі Коктебеля заявили, що будуть, у разі необхідності, перекривати дорогу до місця розробки кар’єра.

25 серпня 2014 року невідома доля спіткала Опукський та Казантипський природні заповідники. Голова Державної ради Криму Володимир Константінов повідомив, що розглядається питання про скасування вищезазначених заповідників на прохання місцевих жителів. За його словами, заповідники були створені із незрозумілою метою та залишили населення без традиційних місць випасу худоби.

Але не в усіх об’єктів стан був невизначений, доля Кримського природного заповідника повернулась до реалій радянських часів. 4 червня 2014 року Рада міністрів Криму видала ухвалила розпорядження № 464-р «Про передачу об’єктів нерухомості в безоплатне користування управлінню справами президента РФ», серед переліку об'єктів було зазанчено і Кримський природний заповідник. Це найвідоміший та найбільший заповідник Криму, який тепер є державним господарством для елітних полювань.

Природно-заповідний фонд Севастополя також спіткали зміни. 4 заповідні території раніше мали статус загальнодержавного значення, а тепер всі вони стали регіональними. У травні 2015 року Головне управління екології та природних ресурсів м. Севастополя ухвалило Постанову від 25.05.2015 № 417-ПП, якою було затверджено «Перелік особливо охоронюваних природних територій регіонального значення, розміщених в місті Севастополі». Постанова містить всі об’єкти, що були створені згідно із українським законодавством.

Рекомендуємо прочитати

Як відміна переліку "нежіночих професій" вплине на роботу жінок на шахті

Відміна списку професій, які заборонено обіймати жінкам, є позитивною ініціативою, оскільки дозволить робітницям, які раніше працювали на таких роботах нелегальн....

Це може бути цікавим

Чем грозит Украине бездействие в вопросах социальной политики

Для Украины стратегическая цель всех пакетов помощи выходит далеко за рамки макроэкономической стабилизации....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Відміна переліку "нежіночих професій" є проривом на нашу користь - шахтрака

Відміна списку професій, які заборонено обіймати жінкам, є позитивною ініціативою, оскільки дозволить робітницям, які раніше працювали на таких роботах нелегальн....