Трибунал по збитому Боїнгу створять через Генасамблею ООН – політолог

Трибунал по збитому Боїнгу створять через Генасамблею ООН – політолог

Проголосувавши проти створення трибуналу по катастрофі малайзійського Боїнга, Путін остаточно розписався у власному безсиллі і за трибунал буде проголосовано на засіданні Генеральної асамблеї. Про це політолог Тарас Березовець написав у Facebook.

«Вето в Радбезі ООН показує, що у Росії не залишилося інших аргументів, щоб зупинити правосуддя. «Ні» Чуркіна вчора означає «так» у визнанні вини Кремля за вбивство пасажирів та пілотів рейсу MH17», — пише він.

«Тим не менш, хоча всі заздалегідь передбачали підсумки голосування, вето Росії в Радбезі ООН було необхідно в якості підтвердження де-факто причетності Путіна до цього нелюдського акту. Тепер трибунал буде неодмінно створений, вже через голосування на Генасамблеї ООН», — вважає політолог.

Він звернув увагу на те, що чим сильніша держава, тим рідше вона застосовує право вето.

«Так, США востаннє вдавалися до вето в далекому 2004 році. А СРСР, так само як і Росія, робить це із завидною регулярністю. Для статистики, тільки в перші 10 років існування ООН, Радянський Союз використав це право 79 (!) разів. Міністр закордонних справ СРСР В’ячеслав Молотов заслужив за це прізвисько «містер Вето». Як увійде в історію Віталій Чуркін, поки невідомо, але напевно це буде щось не літературне», — пише Березовець.

Читайте також: Військові РФ чекають в Дебальцевому на дуже важливий вантажзагрузка...

Читайте також

Коментарі