Стало відомо, що віз черговий «гумконвой»

Стало відомо, що віз черговий «гумконвой»

ОБСЄ повідомила, що частина чергового «гуманітарного конвою» з Росії, яка була доставлена ​​в Україну 30 липня містила прапори для сепаратистів і матеріали до «Дня знань Новоросії», передає УНН з посиланням на «Радіо Свобода».

Як повідомила спостережна місія ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» в Ростовській області Росії, 30 липня через «Донецьк» Росія ввела в Україну 52 машини цього «конвою»: 46 вантажівок і 6 інших машин. На 44 вантажівках були зображені російські прапори і написи про «гуманітарну допомоги» з Росії, рефрижератор був без написів, а на одній вантажівці було написано «День знань в Новоросії». При цьому, йдеться в повідомленні, в кабіні принаймні однієї вантажівки спостерігачі ОБСЄ відзначили прапори сепаратистських озброєних угрупувань «Новоросія» і «ЛНР».

Представники України, троє прикордонників і митник, були присутні тільки при огляді машин російськими прикордонниками та митниками і спостерігали за цим процесом, а пізніше так само під час огляду при поверненні «конвою» в Росію, але участі в оформленні вантажу не приймали, повідомили в ОБСЄ. Іншу частину цього «конвою» Росія регулярно вводить в окуповану частину сходу України через пункт пропуску «Матвєєв Курган», куди спостерігачів ОБСЄ Росія не допускає.

У Росії заявляли, що всього у складі нинішнього, вже 34-го «гумконвоя» було понад 100 автомобілів, які везли більше 1000 тонн «гуманітарних вантажів», зокрема, ліки, продукти та навчальну літературу.загрузка...

Читайте також