Росія заблокувала резолюцію ООН щодо створення трибуналу по збитому МН-17

Росія на засіданні Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй застосувала вето на резолюцію зі створення міжнародного трибуналу щодо розслідування за фактом збиття літака Малайзійських авіаліній "Боїнг-777" рейсу MH17 над територією України 17 липня 2014 року і загибелі 298 людей.

Як передає УНІАН, США, Велика Британія та Франція підтримали створення трибуналу, а Китай своєю чергою утримався. Також утрималося ще два непостійних членів Ради безпеки ООН.

В запропонованому проекті резолюції наголошувалося, що "Рада безпеки вирішує створити міжнародний трибунал з єдиною метою судового переслідування осіб, відповідальних за злочини, пов'язаних зі збиттям 17 липня 2014 року літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17 у Донецькій області в Україні, і з цією метою приймає Статут Міжнародного Кримінального Трибуналу для літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17".

Читайте також: У Росії розповіли, який варіант дій на Донбасі вибрав Путін

Відповідний Статут додавався до проекту резолюції. Наголошувалося, що всі країни, в тому числі Росія повинні співпрацювати з трибуналом.

Зокрема, у резолюції зазначалося, що всі країни повинні повною мірою співпрацювати з Міжнародним Кримінальним Трибуналом та його органами у відповідності до цієї резолюції та Статуту Міжнародного Трибуналу. У цьому зв'язку відзначалося, що всі країни повинні вжити всіх необхідних заходів у відповідності з їх національним законодавством для реалізації положень зазначеної резолюції та Статуту, в тому числі зобов'язуються виконувати запити держав про допомогу або ордери, видані згідно Статуту Міжнародного Трибуналу, а також запитів держав, щоб інформувати генерального секретаря ООН про такі заходи.

У резолюції передбачалося, що міжнародний трибунал фінансується за допомогою добровільних пожертвувань.

Читайте також: Путін буде знищувати «санкційні» продукти

Також, зазначалося, що місце розміщення міжнародного трибуналу визначається прийняттям відповідних угод між ООН та Нідерландами. Міжнародний трибунал може обрати будь-яке інше місце, якщо це буде необхідно для ефективного здійснення покладених функцій.

Окрім того, Рада безпеки зверталася до генерального секретаря ООН з проханням виконати цю резолюцію терміново, та вжити всіх практичних заходів, і якщо потрібно, у співробітництві з урядами Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України для того, щоб в найкоротший час діяльність міжнародного трибуналу стала ефективною. Також висловлювалася необхідність звітувати перед Радою безпеки щодо впровадження цієї резолюції.

У Статуті Міжнародного Кримінального Трибуналу вказувалося, що трибунал має юрисдикцію щодо військових злочинів, злочинів проти безпеки цивільної авіації та злочинів у відповідності з Кримінальним кодексом України.

Читайте також: Прикордонники затримали КамАЗ зі зброєю і майором російської армії

"Цей Статут повинен в однаковій мірі застосовуватися до всіх осіб без будь-якого розрізнення на основі посадового становища. Зокрема, посадове становище як глави держави або уряду, члена уряду або парламенту, обраного представника або урядового посадовця в жодному разі не звільняє особу від кримінальної відповідальності згідно цього Статуту, і воно не повинне бути підставою для пом'якшення вироку", - наголошувалося у Статуті.

Водночас сказано, що імунітет або спеціальні процесуальні норми для осіб, які займають посадове становище, не повинні перешкоджати трибуналу у здійсненні юрисдикції над такою особою.

При цьому, до кримінальної відповідальності можуть бути притягнуті особи, які сприяли, віддавали накази, підбурювали або схиляли до скоєння злочину. До цих осіб можуть входити і військові командири, або особи, які діяли в якості військових командирів.

Винних у скоєнні злочину можуть засудити до позбавлення волі терміном на 30 років або до довічного ув'язнення. Разом з тим, дане рішення може бути ухваленим заочно, за відсутності підозрюваних.

Раніше Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна звернулися до Радбезу ООН із проханням створити міжнародний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі рейсу МH17. Проте представники Росії вже неодноразово заявляли, що будуть ветувати рішення.

Читайте також: США дадуть Україні «Джевеліни», бо є повідомлення про можливий наступ Росії – політолог

Рекомендуємо прочитати

Найдена девушка, с которой нардеп Шахов вел секс-переписку

Журналист Александр Дубинский опубликовал фото из инстаграма девушки, которой "упало лаве" в Верховной Раде, и в переписке с котрой были замечены интимные фото....

Це може бути цікавим

Антитела показали Киеву "Солнце"

Музыканты открыли концерт песнями из альбома "Солнце"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Макрону передали письмо от политзаключенного Сущенко

Письмо задержанного в России корреспондента Романа Сущенко передали в канцелярию президента Франции Эммануэля Макрона....