Названо дві причини, чому рано говорити про перемогу Росії у війні

Для Росії  внесення пункту, що визначає статус окупованих територій, до проекту змін до Конституції України  є великою вдачею . Разом з тим, ще рано говорити про перемогу Москви.  До такого висновку прийшли експерти Міжнародного центру перспективних досліджень, говориться в 19-му випуску аналітичної публікації "Зовнішньополітичні акценти", текст якої є у ​​розпорядженні "Апострофа".

По-перше, за словами експертів, Москва не перемогла, бо "Україна все ще має шанс відновити свою суб'єктність у переговорному процесі за умови успішного впровадження реформ, подолання корупції, відновлення економічного зростання, а також дотримання послідовної та виваженої політики Києва щодо окупованих територій Донбасу і Криму з урахуванням національних інтересі".

По-друге, наголошується в документі, «не слід перебільшувати стратегічного характеру виграшу Москви від врегулювання ядерної програми Ірану, зміни ситуації в Сирії і прийняття Києвом російських вимог щодо конституційного закріплення статусу Донбасу" у зв'язку з внутрішніми проблемами самої РФ.

Як зазначається в документі, "поки що ми маємо справу з тактично вдалим ходом Кремля, а не з його стратегічною перемогою. Падіння ціни на нафту підвищить вартість російської агресії проти України і послабить російську економіку. Зменшення кількості нафтодоларів відіб'ється на соціально-економічному становищі російських громадян і матеріально-технічному і військовому забезпеченні бойовиків ДНР і ЛНР. У стратегічному плані Москва має таку кількість внутрішніх викликів - від немодернізованої економіки до авторитарної політичної системи - що тактичні дипломатичні перемоги поки жодною мірою їх не компенсують. Однак питання витривалості нинішнього російського режиму є досить дискусійним - РФ навіть в нинішній ситуації може витримати низькі ціни на нафту і рік, і більше. Тож російсько-американське взаєморозуміння слід характеризувати не як кінцевий програш України, а як сигнал про хибність розрахунку на зовнішню допомогу при повній внутрішній бездіяльності і збереженні старих корупційних практик, слабкості держави всередині і зовні ".

Рекомендуємо прочитати

У Києві курсуватиме старовинний екскурсійний трамвай

У столиці з’явиться екскурсійний маршрут, яким після завершення реставраційних робіт курсуватиме старовинний трамвайний вагон типу 2М....

Це може бути цікавим

У Києві поліцейського начальника спіймали на хабарі у $7 тисяч

Начальника відділення поліції в аеропорту "Київ" затримали за одержання 7 тисяч доларів хабара....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Тука заявив, що Росія продає вугілля з ОРДЛО в Європу

Через фірми-прокладки Росія продає вугілля в Європу, який незаконно видобуває на окупованих територіях Донецької в Луганській областей....