Нові зізнання полоненого росіянина — про зарплату

Нові зізнання полоненого росіянина — про зарплату

Російські кадрові військові вступають до лав самопроголошеної «Донецької народної республіки» і беруть участь в конфлікті на сході України за потрійну зарплату, заявляє глава СБУ Василь Грицак, передає Інтерфакс.

«Свідчення Старкова (затриманий російський військовослужбовець Володимир Старков), а також вилучена у нього під час затримання персональна записна книжка російського виробництва та інші документи в черговий раз підтверджують наявність чітко налагодженого механізму координації та безпосередньої участі військовослужбовців ЗС РФ в агресії проти нашої держави», — сказав він на брифінгу.

Глава СБУ також розповів про механізм залучення російських військових до злочинної діяльності т.зв. «ДНР» та «ЛНР». «Військовослужбовцям ЗС РФ пропонують проходити подальшу службу в незаконних збройних формуваннях «ДНР» та «ЛНР», обіцяючи при цьому потрійну тарифікацію оплати їх праці», — зазначив він.

Грицак розповів, що у тих, хто погодився, відбирають всі документи, які можуть їх ідентифікувати як громадян РФ і військовослужбовців, — паспорт, військовий квиток, жетон.

Глава СБУ також оприлюднив всі вилучені в Старкова при затриманні документи, зазначивши при цьому, що у даного громадянина всі документи були відібрані ще на території РФ, а після прибуття його в зону конфлікту на Донбас 20 квітня 2015 йому було видано посвідчення НР0002389 майора «міністерства оборони ДНР» Овсянникова Володимира — на дівоче прізвище його дружини.

Також у Старкова була вилучена картка «Сбербанку Росії», на яку йому перераховувалася зарплата, пропуск у військову частину №08815, а також ряд подорожніх листів, накладних та доповідей.

Як повідомлялося, глава Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко розповів про затримання українськими прикордонниками в контрольному пункті «Березове» (Донецька обл.) Старкова. «Попередньо було встановлено, що майор Збройних сил РФ Старков прямував з міста Донецьк в н.п. Ясне і супроводжував вантаж боєприпасів в розташування 5-ї окремої механізованої бригади незаконного збройного формування «Оплот» так званої «ДНР», — розповів він у середу .загрузка...

Читайте також