Діти можуть змінити клімат - експерти

Провідний світовий економіст з кліматичних питань закликає дітей і молодих людей змусити своїх батьків та інших дорослих робити більше, щоб врятувати планету.

Активісти зміни клімату мають нову зброю у боротьбі проти глобального потепління: сила подразнення.

Провідний світовий економіст з кліматичних питань закликає дітей і молодих людей викликати почуття провини в їхніх батьків та інших дорослих для того, щоб змусити їх робити більше, щоб врятувати світ.

«Сучасна молодь може і повинна закликати покоління їхніх батьків до відповідальності за їхні нинішні дії. Вона може викликати емоційну реакцію, що може мотивувати до дії», - стверджує лорд Стерн, шановний професор Лондонської школи економіки, який написав дуже впливову статтю про фінансові наслідки зміни клімату в 2006 році.

«Думки про життя ненароджених майбутніх поколінь здаються занадто абстрактними, щоб мотивувати вас до дії, однак намагайтеся, дивлячись маленькій дитині в очі, запитати себе, яке майбутнє ви залишаєте для них», - пише він у своїй новій книзі.

Діти мають значний вплив на своїх батьків, стверджує лорд Стерн, тому що саме вони будуть страждати найбільше від бездіяльності. Бо вони залишать своїм дітям пошкоджену планету, яка буде радикально впливати на їхні життєві можливості», - пише він.

«Діти можуть навчати своїх батьків. Я згадую пісню «Teach Your Children Well» у виконанні Crosby, Stills, Nash & Young, яка також говорить: «Учіть добре своїх батьків». Освіта йде в обох напрямках».

Інші активісти підтримали заклик Лорда Стерна.

Том Берк, голова E3G (благодійна організація з сталого розвитку) росказав виданню The Independent: «Молоді дівчата мають величезний вплив на своїх батьків. Зі свого досвіду, я б сказав, що найбільш впливова група людей – це 12-річні дівчатка, які з легкістю можуть керувати своїми татусями».

На думку експертів, для того, щоб дійсно максимально використовувати потенціал сили подразнення, школам потрібно грати велику роль у формуванні впливу на студентів.

«Сила подразнення і освіта йдуть разом. Школи можуть зробити більше, щоб виховувати дітей, які потім можуть піти далі і мотивувати своїх батьків та стимулювати їх до дії», - сказав Енді Дікон, керуючий партнер благодійної організації по захисту навколишнього середовища «Глобальний план дій».

Сесилія Спеллінг, з групи 10:10 зі зміни клімату (керує кампанією, що допомагає школам зібрати гроші для сонячних панелей) зазначає: «Діти залучені в процес та активно беруть участь у зборі коштів, і це дійсно змушує їх думати про довкілля - вони робили зауваження старшим викладачам, що не вимикали світло у своїх кабінетах».

«Тоді вони йдуть додому і розповідають батькам, що не потрібно кип'ятити повний чайник води на одну чашку чаю. Це досить надихаюче, до того ж батьки беруть ці поради собі до уваги», - додала вона.

Вирішальний збір ООН в Парижі по боротьбі зі зміною клімату планується на грудень. Нова книга лорда Стерна «Чому ми чекаємо? Логіка, Актуальність і Обіцянка в боротьбі зі зміною клімату» також закликає підприємства і міста чинити набагато більший тиск на світових лідерів, щоб створити «політичні критичні точки», що змусять їх діяти.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ольга Липницька

Редактор: Юлія Акінжали

Рекомендуємо прочитати

Злодій застряг у вентиляційному вікні, намагаючись втекти від поліції

У Львові злодій застряг у вентиляційному вікні, намагаючись втекти від поліції....

Це може бути цікавим

Мешканцям будинків для літніх людей забезпечили доступ до питної води

На 100% реалізовано проекти із заміни посуду та забезпечення цілодобового вільного доступу до питної води в будинках для літніх людей Київської області591 підопічни....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Сенат США погодив законопроект щодо санкцій проти РФ

Американські сенатори дійшли згоди щодо нового законопроекту про санкції проти Росії, Ірану та Північної Кореї....