Всі пляжі на Трухановому острові мають бути доступні - депутат

На Трухановому острові за останні понад 20 років встигли збудувати навіть приватні житлові будинки, водночас до цього часу там збереглися «радянські» напівзруйновані спортивні бази і рибацькі халупи.  Про це заявив член тимчасової контрольної комісії Київради з питань перевірки законності розміщення об'єктів на Трухановому острові, депутат  Костянтин Бричук.

За його словами, вчора, 22 липня, комісія провела перше робоче засідання на території острова.

«Питання актуальне, хоч і «з бородою»: за понад 20 років спритні громадяни на території водного фонду, яким є цей острів Дніпра, встигли збудувати навіть приватні житлові будинки. При тому, що законодавчо на території водного фонду заборонено капітальне будівництво», - розказує Бричук.

Водночас на острові, за його словами, ще до цього часу збереглися «радянські» напівзруйновані спортивні бази і рибацькі халупи. Міська влада вже почала наводити порядок на цій території: за ініціативи мера міста тут прокладено велосипедні доріжки, районна влада організувала кілька масових толок, одна з яких за кількістю учасників (понад 7 тис. осіб) навіть занесена до Книги рекордів. Втім, на думку депутата, проблемних питань щодо утримання та розвитку острову ще вистачає, тож створення депутатської комісії стало логічним продовженням дій з наведення тут порядку.

Бричук назвав проміжні висновки за підсумками рейду.

«По-перше: острів потребує інвентаризації та розробки Детального плану території з метою впорядкування існуючих об'єктів та збереження природного середовища. Острів має залишатися територією з рекреаційним та природоохоронним статусом. Без можливості його капітальної забудови. Крапка», - підкреслив депутат.

По-друге, як вважає Бричук, існуючі землекористувачі повинні забезпечити вільний доступ до пляжів острову. «Зони відпочинку мають бути загальнодоступними для усіх киян, - заявив Бричук. – Крім того, ми маємо припинити «фінансові канікули» для землекористувачів - усі повинні сплачувати за оренду землі згідно чинних ставок і тарифів і наповнювати міський бюджет».

Комісія продовжить свою роботу.

Рекомендуємо прочитати

Міністр аграрної політики подав у відставку

Міністр аграрної політики Тарас Кутовий подав у відставку....

Це може бути цікавим

​Депутат Київради домоглася обстеження стану дитячого садочка

Депутат Київради від ВО Батьківщина Ольга Веремеєнко....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Доба в АТО: четверо поранених, 59 обстрілів

За минулу добу в зоні АТО поранення дістали четверо військовослужбовців....