Всі пляжі на Трухановому острові мають бути доступні - депутат

На Трухановому острові за останні понад 20 років встигли збудувати навіть приватні житлові будинки, водночас до цього часу там збереглися «радянські» напівзруйновані спортивні бази і рибацькі халупи.  Про це заявив член тимчасової контрольної комісії Київради з питань перевірки законності розміщення об'єктів на Трухановому острові, депутат  Костянтин Бричук.

За його словами, вчора, 22 липня, комісія провела перше робоче засідання на території острова.

«Питання актуальне, хоч і «з бородою»: за понад 20 років спритні громадяни на території водного фонду, яким є цей острів Дніпра, встигли збудувати навіть приватні житлові будинки. При тому, що законодавчо на території водного фонду заборонено капітальне будівництво», - розказує Бричук.

Водночас на острові, за його словами, ще до цього часу збереглися «радянські» напівзруйновані спортивні бази і рибацькі халупи. Міська влада вже почала наводити порядок на цій території: за ініціативи мера міста тут прокладено велосипедні доріжки, районна влада організувала кілька масових толок, одна з яких за кількістю учасників (понад 7 тис. осіб) навіть занесена до Книги рекордів. Втім, на думку депутата, проблемних питань щодо утримання та розвитку острову ще вистачає, тож створення депутатської комісії стало логічним продовженням дій з наведення тут порядку.

Бричук назвав проміжні висновки за підсумками рейду.

«По-перше: острів потребує інвентаризації та розробки Детального плану території з метою впорядкування існуючих об'єктів та збереження природного середовища. Острів має залишатися територією з рекреаційним та природоохоронним статусом. Без можливості його капітальної забудови. Крапка», - підкреслив депутат.

По-друге, як вважає Бричук, існуючі землекористувачі повинні забезпечити вільний доступ до пляжів острову. «Зони відпочинку мають бути загальнодоступними для усіх киян, - заявив Бричук. – Крім того, ми маємо припинити «фінансові канікули» для землекористувачів - усі повинні сплачувати за оренду землі згідно чинних ставок і тарифів і наповнювати міський бюджет».

Комісія продовжить свою роботу.

Рекомендуємо прочитати

Украинский Vogue провел вторую Fashion & Business конференцию

В этому году конференция значительно расширила свою географию, в программе – девять спикеров из шести стран....

Це може бути цікавим

Сучасне кріпацтво. На Полтавщині агрофірма цинічно порушує права вагітних працівниць

Жінкам пропонують або робити аборт, або звільнятись за власним бажанням....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть