В Україні не існує чіткого розуміння кількості переселенців - експерт

Статистика, яка ведеться в Україні щодо внутрішньо переміщених осіб, не відображає реальної ситуації. Це означає, що у держави немає чіткого розуміння кількості переселенців і масштабів їх проблем. Про це у програмі «Хороший день?» телеканалу «Бізнес» розповіла керівник громадської ініціативи «Відновлення Донбасу» Олена Петряєва.

Так, за даними Мінсоцполітики, сьогодні в Україні зареєстровано 1391000 внутрішньо переміщених осіб. У той же час, за даними Госcлужби з надзвичайних ситуацій, таких людей - близько 907 000.

«Різниця в статистиці полягає в тому, що ГосЧС реєструє людей за фактом проходження через пункт пропуску, а Мінсоцполітики - за фактом звернення в свої територіальні органи. Насправді таких людей набагато більше», - пояснила керівник ініціативи.

За її словами, проблема полягає в тому, що є частина переселенців, які, з одного боку, не хочуть отримувати статус переміщеної особи, тому що їм не потрібні гроші від держави, а з іншого боку - боятися можливого переслідування або дискримінації.

Крім того, як зазначила Олена Петряєва, держава досі не сформувала єдиний реєстр внутрішньо переміщених осіб, який дозволив би вести єдиний облік переселенців. І тому не має чіткого розуміння про масштаби тієї гуманітарної катастрофи, яка відбувається зараз у центрі Європи.

«Відновлення Донбасу», зі свого боку, також з'ясовує, скільки насправді внутрішньо переміщених осіб проживає в Україні і які умови для їх проживання створені в різних регіонах країни. Для цього ініціативою реалізується проект «Індекс комфортності переселенця». Перші отримані дані в рамках проекту виявили тенденцію відтоку переселенців з Миколаївської та Вінницької областей. У той же час стабільно зростає кількість переселенців у Харківській, Одеській і Луганській областях.

«Ми вирішили провести дослідження, яке покаже, наскільки комфортно переселенцю жити в тому чи іншому регіоні, як він ставиться до органів влади та жителям тієї чи іншої області. У той же час ми хочемо дізнатися і зворотне - ставлення влади регіону та його жителів до наявності у них переселенців. У ході дослідження стане зрозуміло, чому відбувається внутрішня міграція переміщених осіб і вийде все-таки більш-менш точно визначити їх кількість», - зазначила Олена Петряєва.

Також керівник «Відновлення Донбасу» зазначила, що для надання допомоги переселенцям 30 липня організація відкриває в Києві свій перший Центр консультаційної допомоги переселенця за адресою проспект Повітрофлотський, 21/2. Там для переселенців надаватимуться інформаційні, консультативні послуги, а також безкоштовна юридична допомога.

Рекомендуємо прочитати

У Луценка вимагають розслідувати справи магазину «GRAFF», Юрія Швачка та Лідії Романько

Активістів, а також адвокатів потерпілих, які взяли участь у акції непокоїть багаторічне затягування цих справ, тому серед вимог – особистий контроль Луценка за їх розслідуванням....

Це може бути цікавим

Пес прикрив собою двох бійців під час обстрілу на Донбасі

У зоні бойових дій, поблизу Зайцевого Донецької області, пес врятував двох бійців ЗСУ, прикривши їх собою....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Россия запретила транзит своих вагонов через Украину

ОАО "Российские железные дороги" (РЖД) запретило прием к перевозке всех грузов из РФ и транзитом по территории Украины в вагонах ряда российских ж/д компаний....