В Україні не існує чіткого розуміння кількості переселенців - експерт

Статистика, яка ведеться в Україні щодо внутрішньо переміщених осіб, не відображає реальної ситуації. Це означає, що у держави немає чіткого розуміння кількості переселенців і масштабів їх проблем. Про це у програмі «Хороший день?» телеканалу «Бізнес» розповіла керівник громадської ініціативи «Відновлення Донбасу» Олена Петряєва.

Так, за даними Мінсоцполітики, сьогодні в Україні зареєстровано 1391000 внутрішньо переміщених осіб. У той же час, за даними Госcлужби з надзвичайних ситуацій, таких людей - близько 907 000.

«Різниця в статистиці полягає в тому, що ГосЧС реєструє людей за фактом проходження через пункт пропуску, а Мінсоцполітики - за фактом звернення в свої територіальні органи. Насправді таких людей набагато більше», - пояснила керівник ініціативи.

За її словами, проблема полягає в тому, що є частина переселенців, які, з одного боку, не хочуть отримувати статус переміщеної особи, тому що їм не потрібні гроші від держави, а з іншого боку - боятися можливого переслідування або дискримінації.

Крім того, як зазначила Олена Петряєва, держава досі не сформувала єдиний реєстр внутрішньо переміщених осіб, який дозволив би вести єдиний облік переселенців. І тому не має чіткого розуміння про масштаби тієї гуманітарної катастрофи, яка відбувається зараз у центрі Європи.

«Відновлення Донбасу», зі свого боку, також з'ясовує, скільки насправді внутрішньо переміщених осіб проживає в Україні і які умови для їх проживання створені в різних регіонах країни. Для цього ініціативою реалізується проект «Індекс комфортності переселенця». Перші отримані дані в рамках проекту виявили тенденцію відтоку переселенців з Миколаївської та Вінницької областей. У той же час стабільно зростає кількість переселенців у Харківській, Одеській і Луганській областях.

«Ми вирішили провести дослідження, яке покаже, наскільки комфортно переселенцю жити в тому чи іншому регіоні, як він ставиться до органів влади та жителям тієї чи іншої області. У той же час ми хочемо дізнатися і зворотне - ставлення влади регіону та його жителів до наявності у них переселенців. У ході дослідження стане зрозуміло, чому відбувається внутрішня міграція переміщених осіб і вийде все-таки більш-менш точно визначити їх кількість», - зазначила Олена Петряєва.

Також керівник «Відновлення Донбасу» зазначила, що для надання допомоги переселенцям 30 липня організація відкриває в Києві свій перший Центр консультаційної допомоги переселенця за адресою проспект Повітрофлотський, 21/2. Там для переселенців надаватимуться інформаційні, консультативні послуги, а також безкоштовна юридична допомога.

Рекомендуємо прочитати

Жінку, яка заморила своїх дітей голодом, судитимуть за умисне вбивство

Голосіївський райсуд Києва призначив до розгляду по суті обвинувальний акт щодо 22-річної Владислави Подчапко, яка на 9 днів зачинила 2 малюків у квартирі, у результ....

Це може бути цікавим

"Файне місто": Музика вільних людей

Поблизу Тернополя на території іподрому пройшов 5-ий ювілейний фестиваль "Файне Місто" 2017....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У справі Клименка оголошено підозру 46 особам - ГПУ

У справі про так звані «податкові майданчики» часів екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка 46 людям оголошено про підозру у вчиненні злочинів, 9 осіб зал....