Суд не знайшов конфлікту інтересів у голосуванні депутата на користь родинного бізнесу

Суд не задовольнив подання прокуратури Краматорська щодо притягнення депутата Краматорської міськради до адміністративної відповідальності за приховування факту про конфлікт інтересів під час голосування на сесії на користь свого сина-підприємця. Таке рішення прийняв Краматорський міський суд, пишуть Наші Гроші.

В грудні 2014 року депутатська комісія з питань регулювання земельних відносин, архітектури, будівництва задовольнила прохання підприємця Руслана Гута й одноголосно погодилася винести на розгляд міської ради рішення про поновлення договору оренди земельної ділянки під магазином непродовольчих товарів. Цей магазин належить Гуті.

На підставі рішення комісії Краматорська міська рада ухвалила відповідне рішення.

Заступником депутатської комісії, яка погодилася поновити договір оренди Гуті був його батько – Юрій Гута. Він також проголосував за це рішення на сесії міськради.

Читайте також: Балога звинуватив Авакова у причетності до перестрілки в Мукачевому

Прокуратура продала позов до суду, вимагаючи притягнути Гуту до адміністративної відповідальності за порушення закону «Про засади запобігання і протидії корупції». Закон вимагав, щоб депутат повідомив Краматорську міську раду або її секретаря про наявність конфлікту інтересів. Тобто, депутат мав повідомити, що підприємець Руслан Гута його прямий родич. Через те, що депутат приховав цю інформацію, прокуратура склала на нього адміністративний протокол.

Сам депутат на суді пояснив, що не вбачає в своїх діях конфлікту інтересів, бо голосував за договір оренди для з іншими депутатами. Крім того, договір має збільшити надходження податків до бюджету.

Суд не побачив у діях депутата ознак адміністративного правопорушення, адже що у Юрія Гути не було безпосереднього керівника, якому він мав повідомити про конфлікт інтересів. Бо Краматорська міська рада не є безпосереднім керівником Гути. Також суд встановив, що рішення про поновлення договору оренди землі під магазином Руслана Гути прийнято не особисто його батьком, а колегіальним органом Краматорською міською радою. Зважаючи на це, краматорський міський суд вирішив припинити провадження по адміністративній справу у зв’язку з відсутністю складу правопорушення.

Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає за приховування інформації про конфлікт інтересів штраф в 100-200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Сьогодні ця сума складає 1700-3400 грн.

Читайте також: Суд залишив дружині депутата гектар землі на березі лиману з незаконно зведеним будинком

Рекомендуємо прочитати

Во время охоты мужчина застрелил в лицо своего товарища

Вблизи с. Сварицевичи (Дубровицкий район) во время охоты один из мужчин застрелил в лицо своего товарища....

Це може бути цікавим

Джамала тричі виступить на сцені Євробачення 2017

Українська співачка Джамала продовжує активно готуватися до пісенного конкурсу Євробачення 2017, яке відбудеться в Києві у травні....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Девушка разбила 11 припаркованных автомобилей

В российском Владивостоке девушка за рулем автомобиля Mercedes-Benz не справилась с управлением и разбила 11 припаркованных вдоль обочины автомобилей....