Мінекології хоче узаконити приватний видобуток бурштину

Мінекології хоче узаконити приватний видобуток бурштину

Міністерство екології та природних ресурсів України пропонує надати можливість видобувати бурштин як державним, так і приватним підприємствам. Про це заявила у четвер на брифінгу заявила заступник міністра екології та природних ресурсів Світлана Коломієць, повідомляє Укрінформ.

«Ми, як міністерство, виступаємо за недискримінацію. Безумовно, ДП «Бурштин України» існує і має продовжувати існувати та працювати на повну потужність. У жодному випадку ми б не радили забороняти роботу приватних структур», — сказала Коломієць.

Вона наголосила, що Мінекології виступає проти дискримінаційних обмежень у цьому питанні, хоча стосовно права на видобуток бурштину є різні думки.

Читайте також: ЮНЕСКО зобов’язала знести незаконні забудови біля «Софії Київської»

«Дехто вважає, що видобуток бурштину має бути виключно функцією держави, тільки державні підприємства мають працювати там. Місцева влада наполягає, що це (право — Ред.) має бути віддано комунальним підприємствам. І доходи від їх роботи мають надходити виключно до місцевих бюджетів», — переконана заступник міністра.

Коломієць додала, що сьогодні міністерство не бачить жодного власника ділянки, який розробляє бурштин. «Немає з кого спитати за рекультивацію, приведення земель», — сказала вона.

Нагадаємо, сьогодні в Україні нелегальний видобуток бурштину здійснюється на Західній Україні, зокрема у Рівненській, Волинській та Житомирський областях.

Читайте також: Суд не знайшов конфлікту інтересів у голосуванні депутата на користь родинного бізнесузагрузка...

Читайте також

Коментарі