Міліція не перешкоджає роздачі гречки в Чернігові

Міліція не перешкоджає роздачі гречки в Чернігові

Правоохоронці затримали кілька десятків автомобілів, на яких перевозилися продуктові набори, що роздавали жителям Чернігова під час виборчої кампанії на довиборах у парламент в мажоритарному окрузі №205, проте наразі є судові рішення про законність такої роздачі.

«Це відкритий підкуп, хоча, ви розумієте, що сьогодні є два рішення суду — одне щодо круп, інше — щодо коштів — що нібито це все законно», — заявив керівник спецгрупи центрального апарату МВС щодо недопущення порушень громадського порядку і законності на довиборах, радник міністра і член колегії МВС Іван Стойко на прес-конференції у Чернігові в четвер, передає Інтерфакс-Україна.

«Передусім, коли закінчаться вибори — дай Бог, щоб вони відбулися легітимно на території Чернігова — буду звертатися до Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії щодо суддів, які приймали такі рішення. Я думаю, що їм не місце у судовій системі України», — додав він.

Водночас, за словами Стойка, в четвер з ранку роздачі продуктових наборів у Чернігові не було, однак якщо вона почнеться, правоохоронці не перешкоджатимуть ій. «Сьогодні ми проїхали вранці – ніхто нічого не роздавав… Ми сьогодні не будемо блокувати – є рішення суду. Ми будемо виконувати наявне рішення. Ми просто будемо стежити за правопорядком біля роздачі продуктових наборів», — сказав радник міністра.

Читайте також: Балога зізнався, що фінансував «Правий сектор»

«Є рішення суду – ми хочемо працювати в правовому полі. Але судова система в Україні не змінилася, на жаль», — зазначив Стойко.

У свою чергу, присутній на прес-конференції начальник управління МВС в Чернігівській області Едуард Альохін зазначив: «Ми готові до більш жорстких дій щодо припинення незаконного підкупу виборців. Рішення суду зупинило нас».

Стойко розповів, що біля місця роздачі наборів був затриманий лише один автомобіль, а кілька десятків — на в’їзді в місто. «Одну машину було затримано біля намету, щоб люди бачили, а скільки було машин затримано на в’їзді – дуже багато. Ми перекривали все і не хотіли, щоб був цей підкуп… Дуже багато — десятки машин… Були перекриті практично всі бази, машини, які все возили», — повідомив він.

«Народ, на жаль, купується на ту гречку, подачки, буде битися за кілограм цукру. Ми не можемо звертатися до людей кожен день і хвилину, щоб вони не йшли. Вони йдуть і будуть йти. Я не знаю, чи будуть голосувати – це вже інше питання. Спроба підкупу і взагалі підкуп тут ведеться», — зазначив Стойко.

Читайте також: СБУ затримала 21 фуру з продуктами для бойовиківзагрузка...

Читайте також