У липні-серпні до України прийде малярія

У липні-серпні до України прийде малярія

Минулого року саме у цей сезон зафіксовано майже 40 % усіх річних випадків  малярії в країні. Аналіз інформації від регіональних управлінь Державної санітарно-епідеміологічної служби за 2014 рік показав, що рівень захворюваності людей не перевищував середні багаторічні показники.

Про це повідомив Урядовий портал.

За його інформацією у 2014 році мали місце 50 випадків захворювання на малярію у країні та 3 випадки паразитоносійства малярії у Хмельницькій області.

 — Усі 50 випадків малярії, які були зареєстровані — завізні. Громадянами України було завезено інфекцію у 33 випадках (66 %), іноземцями – 17 (34 %). Зафіксовано два летальних випадки тропічної малярії. Для порівняння, у 2013 році зареєстровано 78 завізних випадки, із них — 4 летальні, — розповіли на УП.

Довідково

Найбільше випадків захворювання на малярію у минулому році було виявлено головними управліннями ДСЕС в м. Київ – 8; Миколаївській області та на водному транспорті – по 5; Дніпропетровській, Житомирській, Львівській, Одеській, Харківській областях – по 4; Сумській області –3.

Серед тих, хто захворів, було 45 чоловіків і 5 жінок. На малярію хворіли робітники, пілоти, моряки, студенти. Тропічна малярія (P.falciparum) у 2014 році складала 30 випадків (61,2%)  триденна (P.vivax) – 5 (10,2%), овале-малярія (P.ovale) – 4 (8,2%), чотириденна малярія (P. malariae) – 1 (2%), малярія, спричинена декількома збудниками –  9 (18,3%).загрузка...

Читайте також