Головні події банківської сфери за минулий тиждень

ГО "Фінансовий пульс" продовжує практику щотижневих оглядів банківського ринку. Сьогодні на сайті організації  опублікований огляд за період з 13.07.2015 по 17.07.2015.

Основні події та тенденції тижня

  • НБУ ухвалив рішення про ліквідацію ПАТ «Банк« Київська Русь». Фондом гарантування вкладів були продані акції ПАТ «Астра Банк» та виведено тимчасову адміністрацію з банку.
  • Верховна рада прийняла Закон (Проект №2045 а) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку», що значною мірою змінює «правила гри» в сегменті виведення з ринку проблемних банківських установ.
  • Національний банк України оприлюднив перелік компаній та фізичних осіб, яким відмовив в отриманні контролю над банками в І півріччі 2015 року. Також розміщена інформація стосовно погоджених угод.
  • Збори власників єврооблігацій Приватбанку на 150 млн. дол. США з погашенням у 2016 році не підтримали пропозицію банку про продовження терміну їх погашення до 2021 року. В той же час, збори власників єврооблігацій банку на 200 млн. дол. США з погашенням восени 2015 схвалили пропозицію про продовження терміну їх погашення до 2018 року.
  • Національний банк може отримати додаткові повноваження для здійснення контролю за фінансовим ринком. Нацкомфінпослуг, НБУ та  НКЦПФР розробили законопроект про консолідацію функцій з регулювання та нагляду за ринком фінансових послуг, відповідно до якого після ліквідації Нацкомфінпослуг, НБУ регулюватиме страховий ринок, кредитні спілки, фінансові установи, лізингові та факторингові компанії, а також компанії, що займаються грошовими переказами, та ломбарди.
  • Зареєстровано Законопроект №2352-а «Про реструктуризацію боргів фізичної особи та визнання її банкрутом», а також прийнято до розгляду законопроект (Проект №2714) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання процедури банкрутства фізичної особи з метою забезпечення економічної та соціальної стабільності суспільства».
  • Залишки на коррахунках банків збільшилися порівняно з попереднім тижнем. Надлишкова ліквідність абсорбується за рахунок розміщення депозитних сертифікатів.
  • Індекс депозитних ставок мав різноспрямовану динаміку для різних видів валют і строків депозитів. В цілому зберігається тенденція до несуттєвому зниження вартості залучення депозитів на роздрібному ринку.
  • Ситуація на валютному ринку країни залишалася невизначеною. Всупереч заявам окремих учасників переговорів по реструктуризації державного боргу про досягнення прогресу з кредиторами, на минулому тижні істотних результатів з даного питання досягнуто не було. Вартість гривні демонструє негативну тенденцію. Ситуація, ймовірно, буде залишатися напруженою і неврегульованою до дати виплати купона за євробондами.
Читайте також: Новий Трудовий кодекс: чого чекати українцям?

Рекомендуємо прочитати

У кого Кабмін відбере субсидії та чи можна інакше

Те, за яким механізмом скорочують субсидії, хто має шанси їх зберегти та яким чином можна зменшити тарифи для всіх проаналізував "Соціальний рух"....

Це може бути цікавим

Чечня берет под контроль Россию

Стиль лидера Чечни Рамзана А....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Киянка забила до смерті перукарку через "погану" зачіску чоловіка

У Києві жінка побила до смерті робітницю перукарні через зачіску чоловіка, яка їй не сподобалася....