Екс-депутат Партії регіонів забудує Оболонську набережну у Києві

Екс-депутат Партії регіонів забудує Оболонську набережну у Києві

Екс-депутат Партії регіонів підтвердив своє право на забудову 16 га землі на Оболонській набережній.

Про це повідомила Громадська приймальня депутата Верховної Ради України Андрія Білецького.

За інформацією активістів Дніпровській екологічній прокуратурі не вдалося через Вищий господарський суд розірвати договір оренди та відібрати у ТОВ «Архітектурно-будівельний альянс» право на забудову 16 га на Оболонській набережній. Фірма належить компанії «Позняки-Житло-Буд», власником якої є екс-регіонал Нвер Мхітарян.

 — Таким чином, Мхітаряну вдалося захистити своє право на ділянку по вул. Прирічна, на березі затоки Собаче Гирло, загальною площею 16,44 га (3,659 га – в межах прибережних захисних смуг). Раніше ця територія була в користуванні КП «Київзеленбуд». Комунальники отримали її під будівництво зони відпочинку та пляжу з рятувальною станцією. Однак у 2007 році Київрада прийняла рішення передати землю ТОВ «Архітектурно-будівельний альянс» в оренду на 10 років для спорудження житлового, соціально-побутового, торговельно-розважального, культурного, готельно-офісного, спортивно-оздоровчого комплексів у районі Оболонь, — розповіли вони.

У травні минулого року Дніпровська екологічна прокуратура подала до суду на Київраду і ТОВ «Архітектурно-будівельний альянс» з вимогою визнати і рішення депутатів, і договір про оренду недійсними.

Але позбавити фірму права на користування землею не вдалося навіть попри заборону будувати об’єкти в прибережній захисній смузі, а також той факт, що ділянка належить до ландшафтно-рекреаційної зони столиці, де не допускається зведення споруд, які не призначені для відпочинку, спорту та обслуговування приміського лісового господарства.

Суд відмовив у задоволенні позову. Своє рішення він мотивував, в першу чергу, практикою Європейського суду з прав людини: навіть якщо громадянин отримав майно з порушеннями закону з боку владного органу, то позбавити його отриманого майна лише на цій підставі – неприпустимо.

Активісти нагадали, шо «в березні цього року Київрада прийняла рішення про розірвання зазначеного орендного договору і збереження зеленої зони, врахувавши протести мешканців Оболоні проти забудови на ділянці».загрузка...

Читайте також

Коментарі