Сепаратисти планували утилізувати документи на заводі під Києвом

У Старобільську Луганської області самооборона затримала вантажівку з документами «Укркомунбанку» Єфремова, вартість яких складала десятки мільйонів. Документи вивозили з Луганська під виглядом макулатури. Проте працівники СБУ відмовилися оформляти арешт цінного вантажу і силовики відвезли його в невідомому напрямку.

Про це в інтерв’ю «InformatorTV» розповів боєць «Айдара» Олександр Голубєв, передають "Хроніки міста" з посиланням на  «Пресу України».

Ще у січні місяці самооборона Старобільська зупинила на блокпосту вантажівку з «макулатурою». Супроводжуючий сказав, що нібито купив у Луганську макулатуру і везе в Обухів для переробки її на туалетний папір.Коли самооборонівці відкрили цей напівпричіп, вони побачили, що «макулатура» акуратно розкладена в ящики з описом вмісту, всі документи були розкладені в хронологічному порядку.

- Весь цей двадцятитонник був забитий документацією, платіжками «Укркомунбанк». Документи з мокрими печатками, документи на десятки мільйонів, датовані, в тому числі, 2013 і 2014 роками, –розповідає боєць.

Пізніше на блокпост приїхали бійці «Айдара», ще раз перевірили вантаж і подзвонили в СБУ. Прибулі на місце співробітники служби безпеки наполягали на тому, щоб супроводжувати вантаж для перевірки до себе, але «айдаровці» наполягали на оформлення затримання. Спільної мови з приводу цієї «макулатури» «айдаровці» з співробітниками СБУ не знайшли і ті виїхали.

- Самооборона викликала міліцію. Міліціонери не захотіли вплутуватися в цю справу, заявивши, що справи, пов’язані з сепаратизмом не в їх компетенції і порадили зв’язатися з СБУ, –говорить Олександр.

Зрештою на блокпост приїхало районне начальство міліції та Служби безпеки України. «Айдарівцям» вантаж на зберігання не віддали.

- Не бажаючи поглиблювати конфлікт з самообороною (яка юридично є частиною батальйону «Айдар») «айдаровці» поїхали з місця події. Відразу ж після цього фура з вантажем документів поїхала з блокпоста. Її супроводжував хтось із силовиків, найімовірніше, СБУ. Арешт вантажу не оформлявся. Куди вона поїхала і яка доля цих матеріалів — не відомо, – каже боєць.

В особистій розмові з Олександром співробітники СБУ підтвердили, що чули про затримання цього вантажу, але що з ним сталося — їм не відомо. У «айдарівця» немає доказів, щоб стверджувати напевно, але він підозрює, що вантаж був «перепроданий» тим же людям, що замовляли його вивезення з Луганська.

Боєць зауважує, що ці 20 тонн документів могли б запобігти «переважування» боргових зобов’язань «Укркомунбанку» на державу і були б важливими доказами в суді проти Єфремова, а також звинуваченнями у фінансуванні сепаратизму.

Рекомендуємо прочитати

Геращенко: Затримані бойовики відмовляються повертатися до "своїх"

Моніторингова місія ООН має зафіксувати відмову кількох сотень затриманих Україною осіб бути обміняними на українських заручників на Донбасі....

Це може бути цікавим

Сергій Лещенко вперше показав квартиру, через яку розгорівся скандал

Депутат запросив журналістів в орендовану трикімнатну "хрущовку"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Илон Маск поддержал создание фирмы по разработке метода записи мыслей на компьютер

Американский предприниматель Илон Маск содействовал созданию в США новой компании, которая будет заниматься разработкой метода записи мыслей человека на цифровые носители....