Екс-регіонал забудує 16 гектарів над Дніпром

Нвер Мхітарян, колишній депутат Партії регіонів, відсудив право забудувати 16 гектарів над Дніпром. Про це повідомляє видання Наші гроші.

собаче-гирло

Дніпровська екологічна прокуратура не змогла через суд розірвати договір оренди, за яким ТОВ «Архітектурно-будівельний альянс» має право забудувати 16 гектарів на Оболоні. Про це йдеться у постанові Вищого госпсуду від 7 липня.

Йдеться про ділянку по вул. Прирічній, на березі затоки Собаче Гирло, загальною площею 16,44 га (у тому числі 3,659 га в межах прибережних захисних смуг), кадастровий 8000000000:78:215:0084.

Раніше ця ділянка була в користуванні КП «Київзеленбуду», її комунальники отримали під будівництво зони відпочинку та пляжу з рятувальною станцією. Однак у 2007 р. Київрада прийняла рішення забрати землю в «Київзеленбуду» і натомість передати її ТОВ «Архітектурно-будівельний альянс» в оренду на 10 років для будівництва житлового, соціально-побутового, торгівельно-розважального, культурного, готельно-офісного, спортивно-оздоровчого комплексу у Оболонському районі м. Києва. Відповідний договір оренди уклали в 2008 р.

У травні 2014 року Дніпровська екологічна прокуратура подала в суд на Київраду і ТОВ «Архітектурно-будівельний альянс» з вимогою визнати рішення КМР і договір недійсними, та визнати у фірми відсутність права на користування земельною ділянкою.

Позов прокурори обґрунтовували низкою причин: відсутність плану землеустрою і згоди попереднього землекористувача – «Київзеленбуду» на вилучення земельної ділянки, заборона на забудову прибережної захисної смуги, а також приналежність земельної ділянки до зеленої зони міста та ландшафтно-рекреаційних територій, де не допускається розміщення будинків і споруд, якщо вони не призначені для відпочинку, спорту або обслуговування приміського лісового господарства.

Однак суд відмовив у задоволенні позову. Своє рішення госпсуд мотивував, у першу чергу, практикою Європейського суду з прав людини. Він в подібних майнових спорах дотримується такого принципу, що навіть якщо громадянин отримав майно з порушеннями закону з боку владного органу, то позбавити його отриманого майна лише на цій підставі – неприпустимо. Визнавати договір недійсним можна тільки у разі доведення протиправної поведінки самого набувача майна. Відтак, оскільки право оренди є майновим правом, і прокурор не довів наявності в фірми злого умислу на незаконне одержання земельної ділянки – то підстави для визнання недійсним договір відсутні.

Щодо зеленої зони, то тим же рішенням Київради про землевідвід водночас вносилися зміни до Генплану і «Програми комплексного розвитку зеленої зони». Ділянку вилучили із зони зелених насаджень і викреслили з переліку озеленених територій загального користування.

Прибережну зону має захистити договір – в ньому вказано, що частину ділянки в межах прибережної фірма може використовувати без права будівництва будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних).

Окрім того, коли прокурор доводив, що проект землеустрою втрачено і згоду «Київзеленбуду» на вилучення ділянки у Київради також не знайшли, то суд вирішив, що відсутність документів у прокурор на руках не доводить їхню відсутність в цілому.

Окрім того суд заявив, що прокуратура у будь-якому випадку пропустила строки позовної давності: перший протест на землевідвід заявляли ще в 2009р., а це значить, що прокуратурі було відомо про цю справу ще тоді, а значить трирічний термін сплив ще в 2012 р.

В апеляції прокурори також намагалися довести, що проект не має погодження СЕС, однак суд замість нього зарахував висновок СЕС, в якому було зазначено, що ділянка непридатна для будівництва житла, ТРЦ й готелів, але придатна для спортивно-оздоровчого комплексу у разі дотримання вимог прибережної та санітарної смуги і збереження загального доступу людей до зони відпочинку в урочищі. Тобто при дотриманні вимог, зазначених у цьому висновку, проект можна вважати погодженим, зазначив КАГС.

Відтак і апеляцію, й касацію прокуратура програла.

Разом з тим, нагадаємо, що в березні Київрада прийняла рішення про розірвання вказаного орендного договору й збереження зеленої зони (ділянку згідно з цим рішенням мають повернути у перелік зелених зон). Обґрунтовуючи рішення, КМР спиралася на те, що з одного боку – забудова так і не розпочалася, а з іншого – місцеве населення висловилося проти неї.

Власником компанії «Архітектурно-будівельний альянс» є ПАТ «Позняки-Жил-Буд» Нвера Мхітаряна, екс-депутата від Партії регіонів.

Читайте також:  Арештовані активи Курченка несподівано знайшлися в литовських банках

Рекомендуємо прочитати

У Києві в автомобілі знайшли мертву жінку

У Шевченківському районі Києва на вулиці Дегтярівській в автомобілі знайшли тіло мертвої киянки....

Це може бути цікавим

Гройсман пояснив, що означає нова енергостратегія України

Володимир Гройсман назвав затвердження енергетичної стратегії України до 2035 року історичним днем....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Украинские спецназовцы взяли "командира" боевиков

Один из руководителей террористической диверсионно-разведывательной группы задержан в Харькове....