Проросійські бойовики втретє обстріляли місце розташування спостережного посту Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування (СЦКК). Вогонь вівся з 120-мм мінометів.

Про це повідомляє прес-центр антитерористичної операції.

«Тривають обстріли спостережних пунктів СЦКК. Зокрема, за минулу добу, в районі Луганського, на місце розташування наглядового поста СЦКК в результаті обстрілу лягло 40 хв з 120-мм мінометів. Це вже третій випадок обстрілу військових спостерігачів СЦКК бойовиками», — наголошується в повідомленні.

Прес-центр АТО повідомляє, що українська сторона СЦКК поінформувала сьогодні представників спеціальної моніторингової місії ОБСЄ про обстановку в зоні АТО і звернула увагу, що ситуація на лінії розмежування сторін продовжує залишатися складною, а на деяких напрямках в останні дні має тенденцію до погіршення.

Зокрема, тільки за минулу добу, 16 липня, проросійські сепаратисти більше 60 разів порушували режим припинення вогню. Найбільша інтенсивність обстрілів була зафіксована в період з 18.00 до 00.00. на Донецькому напрямку, обстрілювали населені пункти Дослідне, Новгородське, Піски, Донецький аеропорт. За цей час бойовики 23 рази використовували заборонену мінському домовленостями зброю.

У СЦКК продовжує надходити інформація про факти накопичення важкого озброєння, військової техніки та особового складу НВФ майже уздовж всієї лінії зіткнення, зокрема, артилерійські системи великого калібру і РСЗВ. За інформацією СЦКК, у північно-західній частині населеного пункту Горлівка обладнані позиції САУ. Ці факти свідчать про порушення Мінських домовленостей бойовиками.

Незважаючи на те, що представники української сторони СЦКК щодня інформують СММ ОБСЄ та представників російської сторони СЦКК про численні порушення, застосуванні важкого озброєння бойовиками, триває ведення артилерійського вогню з житлових кварталів по населених пунктах, підконтрольним України. В результаті цього гинуть мирні українці.

Зокрема, представниками СЦКК вже підтверджена інформація, що в результаті артилерійського обстрілу бойовиками населеного пункту Кодема Артемівського району 152-мм артснаряд потрапив у житловий будинок, загинув мирний житель. Періодично бойовики продовжують обстріл Авдіївського коксохімічного заводу, є жертви серед цивільного населення і численні руйнування промислових об’єктів цього стратегічного для металургійної промисловості України підприємства.

Українська сторона СЦКК в черговий раз закликала представників СММ ОБСЄ та російську сторону Спільного центру вплинути на керівництво незаконних збройних формувань про припинення вогню по населених пунктах з використанням важкої артилерії.загрузка...

Читайте також

Коментарі