В ББП спростували закріплення Конституцією особливого статусу Донбасу

В ББП спростували закріплення Конституцією особливого статусу Донбасу

У парламентській фракції «Блок Петра Порошенко» спростували повідомлення про закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції України. Про це в кулуарах Верховної Ради жповідомив заступник голови фракції Ігор Кононенко, передає РБК-Україна.

«Де ви бачили в перехідних положеннях особливий статус? У перехідних положеннях написано про особливості місцевого самоврядування, а це інша справа … Слова «статус» ніде немає … Перехідні положення носять тимчасовий характер, у перехідних пол0оженнях до Конституції тільки зазначено, що особливості місцевого самоврядування в деяких зонах. Крапка. Більше таким нічого немає. По суті, Конституцією ситуації, яка склалася в тих зонах і, по суті, у перехідних положеннях Конституції відображено, що у нас існує закон, який регулює ситуацію в цих зонах … Ні в Конституції, ні в перехідних положеннях жодного слова «статус» немає. Якщо немає слова «статус, то все інше, про що говорять деякі депутати, не має сенсу»,- заявив Кононенко.

«Ті депутати, які кажуть про статус, на жаль, просто не читали змін в Конституцію і не читали перехідних положень, на жаль», — додав заступник голови БПП.

Читайте також: Рада хоче змінити Конституцію під «ЛДНР» — нардеп

При цьому лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко в кулуарах Ради заявив, що Президент України Петро Порошенко вніс такий законопроект про закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції.

«Як ми знаємо, Президент переніс законопроект і тепер у тілі Конституції прописаний особливий статус для Донбасу», — заявив Ляшко.

Також ситуацію прокоментували в «Самопомічі».

«Там (у Конституції, — ред.) є пункт, де окремим законом має визначатися особливий статус Донбасу. Це означає, що нас утягують в серйозну процедуру. Конституція приймається 300 голосами, а будь-який закон — простою більшістю. Коли в перехідних положеннях основного закону Конституції буде написано, що ми зобов’язує от прийняти закон про особливий статус, ми його приймемо»,- заявив голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк.

«Ми не обговорюємо питання голосування за цю Конституцію в такій формі, як вона зараз є. Навіть внесення до порядку денного фракція буде голосувати проти», — додав він.загрузка...

Читайте також