Експерти перевірятимуть відповідність законопроектів Ради європейському законодавству

У співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань європейської інтеграції створено групу незалежних експертів, які надаватимуть висновки щодо відповідності законопроектів зобов’язанням України за Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, праву ЄС та іншим міжнародним договорам України. Роботу експертів координуватиме Фундація «Відкрите суспільство» - незалежна громадська організація, що має більш ніж 14-річний досвід моніторингу роботи парламенту.

Як відзначив перший заступник Голови Комітету Остап Семерак, кількість законопроектів, що знаходяться на розгляді в Комітеті, нині перевищила 1600. В зв’язку з цим, в Комітеті з питань європейської інтеграції було прийняте рішення залучитися підтримкою незалежних експертів для об’єктивної оцінки законів на предмет відповідності Угоді про асоціацію з ЄС. На думку Остапа Семерака, щотижнева підготовка висновків та їх схвалення Комітетом стануть постійним «нагадуванням» про законодавство ЄС як основу успішної європейської інтеграції України.

Конкурс на участь в експертній групі склав 5 осіб на місце. Серед експертів, які були відібрані комісією з представників Міжнародного фонду «Відродження» та Секретаріату Комітету – викладачі вищих навчальних закладів, випускники європейських вищих навчальних закладів, адвокати-практики. У складі групи будуть працювати представники різних регіонів України: Києва, Львова, Дніпропетровська, Харкова. Перший набір до групи склав 10 осіб.

За словами президента Фундації «Відкрите суспільство» Лесі Шевченко, приведення українського законодавства у відповідність до європейських норм зможе покращити і економічну ситуацію в країні.

«Хоча для виконання цих зобов’язань ще є час в середньому від 3 до 7 років, вже зараз можна назвати декілька прикладів, коли право ЄС могло би значно покращити якість законопроектів та спростити життя підприємцям, - стверджує Леся Шевченко. - Наприклад, при запровадженні ліцензування виробництва пива можна було би виокремити малі броварні (виробництво до 200 тис. літрів пива на рік), як це передбачено в ЄС. Також у директиві ЄС про ПДВ міститься 18 видів економічної діяльності, які можуть обкладатися зниженою ставкою (в умовах України -7%), тоді як у Податковому кодексі України їх лише 2. Таких прикладів - безліч».

У співпраці з громадськістю Комітет Верховної Ради України з питань європейської інтеграції також розробляє Методичні рекомендації з наближення законодавства України до права ЄС. Ці рекомендації допоможуть розробникам краще готувати законопроекти. Суб’єкти права законодавчої ініціативи (Президент України, народні депутати, Уряд) в подальшому готуватимуть до розроблених законопроектів окремий висновок, що подаватиметься до парламенту разом із законопроектом. Повністю механізм викладений у відповідному законопроекті № 2046а, що був внесений до парламенту групою народних депутатів України на чолі з Остапом Семераком, першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

Рекомендуємо прочитати

Скільки Москва витрачає на армію

Російський журналіст Олександр Гольц розповів, що Москва витратила $69,2 млрд ....

Це може бути цікавим

Поліція вилучила рекордну кількість бурштину на півмільйона доларів

У Рівненській області Нацполіція, СБУ та ГПУ вилучили понад 250 кілограмів незаконно видобутого бурштину....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

На територію військового складу з пальним у Дубно кинули вибухівку

Сьогодні, 27 квітня, на територію військового складу на Рівненщині кинули невідомий предмет, який вибухнув....