Експерти перевірятимуть відповідність законопроектів Ради європейському законодавству

У співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань європейської інтеграції створено групу незалежних експертів, які надаватимуть висновки щодо відповідності законопроектів зобов’язанням України за Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, праву ЄС та іншим міжнародним договорам України. Роботу експертів координуватиме Фундація «Відкрите суспільство» - незалежна громадська організація, що має більш ніж 14-річний досвід моніторингу роботи парламенту.

Як відзначив перший заступник Голови Комітету Остап Семерак, кількість законопроектів, що знаходяться на розгляді в Комітеті, нині перевищила 1600. В зв’язку з цим, в Комітеті з питань європейської інтеграції було прийняте рішення залучитися підтримкою незалежних експертів для об’єктивної оцінки законів на предмет відповідності Угоді про асоціацію з ЄС. На думку Остапа Семерака, щотижнева підготовка висновків та їх схвалення Комітетом стануть постійним «нагадуванням» про законодавство ЄС як основу успішної європейської інтеграції України.

Конкурс на участь в експертній групі склав 5 осіб на місце. Серед експертів, які були відібрані комісією з представників Міжнародного фонду «Відродження» та Секретаріату Комітету – викладачі вищих навчальних закладів, випускники європейських вищих навчальних закладів, адвокати-практики. У складі групи будуть працювати представники різних регіонів України: Києва, Львова, Дніпропетровська, Харкова. Перший набір до групи склав 10 осіб.

За словами президента Фундації «Відкрите суспільство» Лесі Шевченко, приведення українського законодавства у відповідність до європейських норм зможе покращити і економічну ситуацію в країні.

«Хоча для виконання цих зобов’язань ще є час в середньому від 3 до 7 років, вже зараз можна назвати декілька прикладів, коли право ЄС могло би значно покращити якість законопроектів та спростити життя підприємцям, - стверджує Леся Шевченко. - Наприклад, при запровадженні ліцензування виробництва пива можна було би виокремити малі броварні (виробництво до 200 тис. літрів пива на рік), як це передбачено в ЄС. Також у директиві ЄС про ПДВ міститься 18 видів економічної діяльності, які можуть обкладатися зниженою ставкою (в умовах України -7%), тоді як у Податковому кодексі України їх лише 2. Таких прикладів - безліч».

У співпраці з громадськістю Комітет Верховної Ради України з питань європейської інтеграції також розробляє Методичні рекомендації з наближення законодавства України до права ЄС. Ці рекомендації допоможуть розробникам краще готувати законопроекти. Суб’єкти права законодавчої ініціативи (Президент України, народні депутати, Уряд) в подальшому готуватимуть до розроблених законопроектів окремий висновок, що подаватиметься до парламенту разом із законопроектом. Повністю механізм викладений у відповідному законопроекті № 2046а, що був внесений до парламенту групою народних депутатів України на чолі з Остапом Семераком, першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

Рекомендуємо прочитати

​В США поймали заключенного спустя 32 года после побега

Власти штата Арканзас на юге США сообщили о поимке заключенного, находившегося в бегах 32 года....

Це може бути цікавим

На Київщині колишній чоловік влаштував сімейні розбірки зі стріляниною

У селі Віта Поштова, що на Київщині, 40-річний житель столиці з вогнепальної зброї стріляв у батька своєї колишньої дружини....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Под Киевом состоялся показ Bloody Queen by MILANIA

Линия одежды «Bloody Queen by MILANIA» направлена не только на то, что бы порадовать поклонников прекрасными летними платьями, но и для того, что бы ещё раз привлечь внимание ....