Стуація в зоні АТО погіршилась - спостерігачі

Українська сторона Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) констатує, що обстановка в зоні АТО на продовжує залишатися складною, а на деяких напрямках в останні дні має тенденцію до погіршення. Про це повідомляє прес-центр АТО в Facebook.

Відзначається, що за минулу добу 14 липня, проросійські сепаратисти 100 разів порушували режим припинення вогню. Найбільша інтенсивність обстрілів була зафіксована в період з 16.00 до 20.00 на Донецькому і Горлівському напрямках.

«Істотне збільшення кількості обстрілів з боку бойовиків призвело до численних втрат серед сил АТО: за минулу добу загинули 8 і поранено 16 військовослужбовців України. Протягом цього періоду військовими спостерігачами СЦКК 41 разів здійснювалося припинення обстрілу на Донецьком, Горлівському і Луганськом напрямках», - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що в останні дні спостерігається накопичення важкого озброєння, військової техніки та особового складу НВФ майже уздовж всієї лінії зіткнення, зокрема артилерійські системи великого калібру і РСЗВ.

«Ці факти свідчать про порушення Мінських домовленостей бойовиками. Керівництво української сторони СЦКК неодноразово закликало російських представників застосувати свій традиційний вплив на НВФ для припинення цих порушень з метою деескалації ситуації. На жаль, ці заклики не дали очікуваного результату і ескалація ситуації триває», - зазначили в СЦКК.

Свідченням цього є, зокрема, «рекордну» кількість обстрілів, які неможливо було зупинити, навіть після численних закликів до представників російської сторони СЦКК.

«Крім того, доводиться також констатувати, що залишаються без відповідної реакції і заклики української частини СЦКК до представників СММ ОБСЄ з проханням перевірити факти прихованого розташування на території, підконтрольній проросійським сепаратистам, РСЗВ та артилерійських систем, які повинні бути відведеними незаконними збройними формуваннями згідно мінських домовленостей. З цією метою СММ на постійній основі передається відповідна інформація. Однак, аналіз звітів СММ ОБСЄ не дозволяє зробити висновок про здійснення її перевірки інспекторами. Це, а також недостатня, на нашу думку, міжнародна реакція на цинічні порушення бойовиками Мінських домовленостей спонукає бойовиків на подальше нехтування своїми зобов'язаннями та загальновизнаними нормами міжнародного права», - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що про це, зокрема, свідчить цілеспрямоване знищення громадянської промислової інфраструктури України. Майже щодня бойовики ОРДО продовжують обстріл Авдіївського коксохімічного заводу, результатом чого стали жертви серед цивільного населення і численні руйнування промислових об'єктів цього стратегічного для металургійної промисловості України підприємства, повідомили в СЦКК.

«Продовжується і практика ведення проросійськими бойовикам артилерійського вогню з позицій, розташованих в житловому секторі. При цьому вони не зупиняються навіть перед веденням вогню з території шкіл та дитячих садків. Так, 13 липня мінометна батарея бойовиків ОРДО вела вогонь по позиціях ЗС України з території школи в н.п. Зайцеве (північна околиця міста Горлівка). Метою цих провокаційних обстрілів є змусити сили АТО відкрити вогонь, що дозволило б сепаратистам і представникам російських ЗМІ звинуватити українську сторону в обстрілі житлових кварталів. Це є ще одним доказом того, що бойовики використовують тактику терористів, а самі, так звані «ДНР» і «ЛНР» є терористичними організаціями», - сказано в повідомленні.

Рекомендуємо прочитати

Это служебное преступление: Корчак обратилась к правоохранителям с громким заявлением

Глава НАПК написала открытое обращение силовым ведомствам Украины....

Це може бути цікавим

​В Киеве становится все более популярной доставка диетического питания

В Киеве вопрос доставки диетического питания решает ServiceDiet....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В новый трудовой мир: Если роботы работают, они должны платить налоги

Общественная реакция на предложение Дельво была чрезвычайно негативной, хотя заметным исключением стала позиция Билла Гейтса, который его поддержал....