Гонтарєва стверджує, що банківський сектор вже оздоровлений

Гонтарєва стверджує, що банківський сектор вже оздоровлений

Український банківський сектор уже очищений та оздоровлений. Про це заявила голова Національного банку України Валерія Гонтарева на засіданні комітету ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності, передає прес-служба регулятора.

За її словами, програма розвитку фінансового сектора консолідує напрями реформ усіх сегментів фінансового ринку та повідомила про основні три етапи реформування українського банківського сектору.

Зазначається, що перший етап очищення ринку, який триває з середини 2014 року, вже наближається до завершення.

“За останній рік нам вдалося зробити те, що мало би робитися впродовж попередніх двадцяти років. Банківський сектор уже очищений та оздоровлений. Зараз посилюється його капіталізація, реформується система банківського нагляду, триває удосконалення законодавчої бази”, — зазначила голова НБУ.

Також вказано, що розпочато другий етап реформування банківського сектору, так зване перезавантаження.

«Його основними завданнями на сьогодні є: відновлення довіри до фінансового ринку України; посилення захисту прав та інтересів кредиторів і споживачів фінансових послуг; розвиток фінансових інструментів та інфраструктури фінансового ринку», — йдеться у повідомленні.

Стосовно третього етапу Гонтарева відзначила, що у другому півріччі наступного року в Україні потрібно перейти до етапу сталого розвитку банківської системи.

“Також ми маємо вийти на тренд поступового розвитку ринків капіталу, зростання активів фінансового сектору, нарощення внутрішніх та зовнішніх інвестицій”, — сказала вона.

Читайте також: Как вкладчикам вернуть свои депозиты из банков, которые закрываются — советы юристовзагрузка...

Читайте також

Коментарі