ВР хоче скасувати сертифікацію пива

ВР хоче скасувати сертифікацію пива

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект №2971-Д «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення регулювання виробництва і обігу пива». За відповідне рішення після декількох повернень до розгляду проголосували 230 нардепів при 226 мінімально необхідних, передає РБК-Україна.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект пропонує внести зміни до закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та скасувати для пивоварної галузі:

— атестації виробництва;

— сертифікації та підтвердження відповідності продукції;

— ліцензування виробництва;

— регулювання Кабінетом міністрів України мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін;

— державне регулювання нормування втрат при виробництві;

— внесення місць зберігання продукції до Єдиного державного реєстру;

— єдиних з алкогольними напоями вимог до маркування продукції.

Законопроект також пропонує внести зміни до закону «Про рекламу» в частині уточнення умов здійснення реклами різних категорій алкогольної продукції, встановлення заборони на розповсюдження реклами про проведення розважальних заходів, конкурсів, лотерей, розіграшів призів, якщо умовою надання права участі в таких заходах є придбання та/або споживання алкогольних напоїв. Але це положення викликало найбільше суперечок реред нардепів, і спікер Верховної Ради України Володимир Гройсман доручив депутатам врегулювати це питання до другого читання.

Читайте також: У парламенті знову побились депутатизагрузка...

Читайте також

Коментарі