Депутати будуть недоторканними щонайменше до кінця літа

Народні депутати ухвалили постанову, що визначає порядок розгляду законопроекту про внесення змін до Конституції щодо недоторканності нардепів і суддів. До сесійної зали цей законопроект зможе потрапити лише після 25 серпня. За відповідне рішення проголосували  283 народних обранці, повідомляє Укрінформ.

“Ми зробили ще один процедурний крок на шляху до застосування недоторканності”, - наголосив Голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

Як зазначив під час виступу з трибуни парламенту голова Комітету з питань правової політики і правосуддя Руслан Князевич, ухвалена постанова регламентує строки прийняття, опрацювання поправок до законопроекту про внесення змін до Конституції щодо недоторканності народних депутатів і суддів та час винесення документа до сесійної зали. Зокрема, за його словами, до 15 серпня цього року прийматимуться профільними комітетами пропозиції та правки щодо зазначеного проекту закону, до 25 серпня ці пропозиції мають бути доопрацьовані в комітетах ВР з питань Регламенту, з питань бюджету, запобігання та протидії корупції та європейської інтеграції.

Читайте також: Яроша хочуть позбавити депутатської недоторканності

Князевич додав, що профільний у цьому питанні Комітет з питань правової політики і правосуддя повинен буде розглянути правки й надати відповідні документи парламентаріям після 25 серпня.

“Рекомендуємо провести розгляд законопроекту про внесення змін до Конституції щодо недоторканності народних депутатів та суддів за реєстраційним № 1776 на планерному засіданні Верховної Ради після 25 серпня 2015 року”, - зачитав текст постанови Князевич.

Він пояснив, що потреба у внесенні пропозицій та правок виникла у зв'язку з наявністю у висновку КСУ окремих застережень, серед яких зауваження щодо застосування запобіжних заходів до суддів та неможливості вважати підставою для звільнення судді порушення ним присяги.

Нагадаємо, згідно із законопроектом №1776 планується скасувати частину першу і третю статті 80 Конституції, відповідно до яких народним депутатам гарантується депутатська недоторканність, і народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані або заарештовані.

Читайте також: Фото дня: Після розмови з Байденом Яценюк закурив

Проект закону  передбачає також обмеження суддівської недоторканності. Зокрема, в документі прописана норма, що суддя не може бути без згоди Вищої ради юстиції (в чинній редакції  - парламенту) затриманий та до нього не може бути застосовано запобіжний захід у вигляді тримання  під вартою до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання при вчиненні або безпосередньо після вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи.

Крім того, законопроект регламентує, що притягнення суддів до юридичної відповідальності планується здійснювати на загальних підставах. Водночас, пропонується закріпити положення про те, що  судді не можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності за діяння, вчинені у зв'язку зі здійсненням правосуддя, крім випадків ухвалення  завідомо неправосудного рішення, порушення присяги або вчинення дисциплінарного правопорушення.

Верховна Рада направила  законопроект №1776 на висновок Конституційного Суду 5 лютого, а сам висновок КСУ офіційно було оприлюднено 19 червня ц.р.

Читайте також: Столичну митницю очолив бізнес-партнер Юри Єнакіївського

Рекомендуємо прочитати

Легализация марихуаны незначительно связана с ростом ДТП

В последние годы в мире растет число стран, отменяющих запрет на рекреационное применение медицинских психоактивных веществ....

Це може бути цікавим

Про країни-офшори, в яких великий бізнес ховає прибутки, зробили відео

Створено пісню про перелік країн із розпорядження Кабміну, в яких можна легально платити менші податки повз вітчизняний бюджет....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Як влаштуватись на роботу без досвіду, - поради експертів

На що звертають увагу роботодавці беручи на роботу молодих спеціалістів без досвіду? На чому краще зробити акцент у резюме, якщо тільки закінчив виш? Скільки людей ....