В зоні АТО зруйновано будинок кожної п'ятої сім'ї переселенців - ООН

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, у зоні конфлікту на сході України повністю або частково зруйновані будинки кожної п’ятої сім’ї переселенців, передає прес-служба МГО “Луганське земляцтво”.

“За інформацією самих переселенців, будинки яких розташовані у прифронтовій зоні, руйнування їх майна після обстрілів такі, що самі будівлі найчастіше фактично не підлягають відновленню”, — сказано в повідомленні.

Крім того, за словами самих переселенців, їм не те, що нікуди повертатися, вони позбулися речей першої необхідності, оскільки в регіоні процвітає мародерство.

З цієї причини МГО “Луганське земляцтво” вважає, що питання державних компенсацій переселенцям за зруйновані будинки особливо актуальне.

Читайте також: Карта АТО: Ситуація на Сході країни станом на 13 липня

“Якщо влада знайде можливість грошової компенсації переселенцям збитків за розтрощення майно, автоматично вирішаться дві великі проблеми: — люди зможуть дозволити собі купити недорогу нерухомість в Луганській та Донецькій областях на території, підконтрольній України; — з прифронтової зони виїде мирне населення, що дозволить військовим бути більш маневреними і, найголовніше, це виключить жертви серед мирних громадян”, — пояснили в МГО “Луганське земляцтво”.

“Луганська військово-цивільна адміністрація лобіює прийняття Києвом необхідних документів із компенсації жителям АТО за їх зруйновані будинки і квартири. МГО „Луганське земляцтво“ цілком підтримує цю роботу. Від свого імені ми підготували клопотання в Кабмін і Адміністрацію Президента. Крім того, ми закликаємо громадський сектор стати на захист мирних жителів, які щодня потерпають від війни, не маючи відповідної підтримки з боку держави”, — заявив Глава Земляцтва Вадим Горан.

В організації нагадали, що для таких цілей (компенсацій) можуть бути використані бюджетні кошти спецфонду, які саме і передбачені на випадок подібних катастроф і руйнувань.

Читайте також: Забытые люди в степях Украины

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Українцям рекомендують утриматися від поїздок до Скоп'є через протести

Українцям рекомендують утриматися від поїздок до Скоп'є через протести....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Монетизація субсидій: про що замовчав Гройсман?

Гройсман обіцяє грошову винагороду від Уряду частині субcидіантів....