Обід на роботі - розкіш для українців

Дев’ять з десяти «білих комірців» змушені працювати під час обідньої перерви. За даними Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, піти на обід їм заважають термінові справи, «завал» на роботі та примхи керівництва.

Право працівників на обідню перерву гарантується законодавством та закріплено в правилах корпоративного розкладу. Однак прослідкувати за тим, скільки робочого часу співробітники витрачають на обід, досить складно. Одні уходять обідати раніше та повертаються пізніше, інші роблять декілька кава-пауз та перекурів за день, а треті продовжують працювати навіть у години відпочинку. Останніх набагато більше. За даними опитування hh.ua, в кожному другому українському офісі обідня перерва триває менше години. Чверть «білих комірців» витрачають на обід не більше 30 хвилин, а 7% працюють взагалі без перерви.

Українських офісних працівників по праву можна вважати трудоголіками. Практично всі вони змушені віддавати частину обідньої перерви на роботу. Для чверті опитаних це стало щоденною звичкою. 68% працюють замість обіду час від часу. І лише одному з чотирнадцяти вдається залишити всі справи та спокійно пообідати.

Причини, за якими «білі комірці» відмовляються від обіду, напряму пов’язані з навантаженням. Троє з п’яти не можуть відійти від робочого місця, оскільки трапляються невідкладні справи. Трохи більше чверті не встигають виконати всі завдання до обіду, змушені «підтягувати роботу», на яку просто не вистачає часу. Кожен сьомий співробітник не може поїсти та відпочити через примхи керівництва. Приблизно один з двадцяти розпоряджається робочим часом так, аби попрацювати в обід та піти додому раніше. І лише четверо зі ста «білих комірців» залишаються на робочому місці, адже не люблять обідати.

Серед інших причин, за якими працівники не обідають, - можливість ходити на швидкі перекуси кілька разів на день у будь-який зручний час, відсутність компаньйона для походу в кафе чи бажання заробити більше, якщо зарплата залежить від обсягу виконаної роботи. Деякі користувачі hh.ua діляться досвідом дотримання режиму роботи та відпочинку у них в офісі.

«Я так працювала на останньому місці роботи - півгодинна перерва. Це було пов'язано лише з побажаннями керівника та не обумовлено нічим об'єктивно».

«Керівник не схвалює перерву на обід».

«Часто обіду немає. Потрібно робити свою роботу, адже дедлайн був учора».

«Обідню перерву не передбачена у конкретні години. Коли є час, тоді й обідаємо».

«На комп'ютері стояв тайм-трекер, на якому повинно було бути 8 робочих годин. Виходи на обіди і перекури забирали мінімум 20-30 хвилин часу. Через це потім доводилося залишатися і відпрацьовувати».

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в червні 2015 року. В опитуванні взяли участь 653 респондента.

Рекомендуємо прочитати

Все, что нужно знать про биткойн

Издание Banking Technology представило список интересных фактов о самой популярной и дорогой криптовалюте....

Це може бути цікавим

Астролог обнародовал последствия солнечного затмения

В этом году солнечное затмение больше всего повлияет на будущее президента России Владимира Путина – в частности, этот период может стать началом конца его правле....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Google купил белорусский стартап

Американская компания Google купила белорусский стартап AIMatter, который разработал приложение по обработке визуальных образов на мобильных устройствах....