Квіташвілі обіцяє, що реформована медицина не буде платною

Розроблена Міністерством охорони здоров'я реформа передбачає не запровадження платної медицини, а новий підхід до фінансування медичних послуг державою. Про це на брифінгу в понеділок заявив міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі, повідомляє Укрінформ.

"Реформа не передбачає введення платної медицини, але передбачає новий підхід до фінансування медичних послуг державою. Це дозволить, в тому числі, правильно планувати фінансування того чи іншого медичного закладу, виходячи з тієї кількості послуг, яку воно надало пацієнтам, оскільки саме пацієнти, вибираючи той або інший заклад, будуть вирішувати, якому закладу будуть перераховані гроші. Держава й надалі буде виділяти ті гроші, які виділяла раніше на систему охорони здоров'я, але в результаті реформи вони будуть використані  більш ефективно на ті потреби, які є в кожному медичному закладі, а не на обід за 2 грн, лампочки і на фінансування за принципом ліжко-місць, половина з яких в Україні не використовуються", - сказав Квіташвілі.

Він розповів, що підготовлений пакет законопроектів (№ 2309а,2310а, 2311а) вносить зміни у низку існуючих законів, зокрема, вони встановлюють спрощений порядок реорганізації медичних закладів з бюджетних установ у державні та комунальні підприємства і пропонують фінансові та інші стимули для такої реорганізації.

"Це надзвичайно важливо, оскільки зміна організаційно-правової форми медичного закладу дасть можливість кожній лікарні самостійно розпоряджатися бюджетними грошима і легально генерувати додаткові доходи, а кошти спрямовувати на розвиток лікарні", - наголосив Квіташвілі.

Читайте також: Абромавичус стверджує, що в Україні стабілізувався курс валют

На його переконання, запропоновані МОЗ законопроекти також дадуть можливість запустити процес тарифікації медичних послуг на підставі клінічних протоколів. Водночас Квіташвілі підкреслив, що ці зміни необхідні "не для введення платної медицини, а тому що держава має розуміти вартість тієї чи іншої медичної послуги».

Міністр охорони  зауважив, що після прийняття законопроектів знадобиться як мінімум рік перехідного періоду, коли всі лікарні будуть отримувати з державного бюджету такі самі кошти, які вони й до цього отримували, але використовувати їх можна буде на необхідні саме для цієї лікарні речі.

"Після розробки тарифікації послуг держава через обласні або районні адміністрації буде оплачувати лікарням вартість наданих якісних послуг пацієнтам. Таким чином, пацієнти зможуть вибирати лікарні незалежно від територіальної належності, що сприятиме конкуренції між лікувальними закладами, і, як результат, підвищить якість лікування", - переконаний міністр.

Він також наголосив, що залежно від своєї затребуваності, лікарі будуть отримувати більшу або меншу заробітну плату, зможуть працювати офіційно в декількох медичних установах за контрактом і збільшити свою практику і доходи.

Читайте також: У бойовиків почалась епідемія венеричних захворювань

Рекомендуємо прочитати

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....

Це може бути цікавим

Тотальна лічильникізація в Україні: що потрібно знати?

Верховною Радою України у червні прийнято ЗУ №4901 «Про комерційний облік комунальних послуг», відповідно до якого усі будівлі мають бути оснащені будинковими лічи....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

«Белые ночи» обіцяють найяскравіший лайнап за всю історію івенту

Щороку «Белые ночи» відкривають та закривають літо під девізом «Ніч яскравіше дня!»....