За 1,5 роки в Україні не люстрували жодного суддю

За 1,5 роки в Україні не люстрували жодного суддю

За півтора роки в Україні не люстрували жодного суддю. Про це заявила директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко в своєму інтерв’ю для Радіо Свобода.

«За півтора року жодного суддю не було люстровано, жодного суддю не було звільнено навіть за власним бажанням. Процедура побудована в країні таким чином, що людина не могла піти, навіть якщо вона просто не хоче працювати більше суддею», — зауважила Козаченко.

Вона також пояснила ускладнення в процесі люстрування суддів.

«А подати документи (до Верховної Ради – ред.) має тільки Вища рада юстиції, а Вища рада юстиції була розформована у квітні 2014 року, і більше року її не могли фактично обрати», — наголосила директор люстраційного департаменту.

Козаченко також зазначила, що багато зі звільнених по «Закону про очищення влади» високопосадовців намагаються повернути собі держкрісла.

«Вони не зможуть повернутися, бо фільтр – їх особова справа, посади, які вони обіймали, і термін, який вони перебували на тій посаді – є перешкодою повернення до держслужби», — заявила Козаченко.

Читайте також: Росія судитиме військових-втікачівзагрузка...

Читайте також

Коментарі