Конфлікт навколо Нацагентства з питань запобігання корупції розгорівся з новою силою

Урядовий уповноважений за проведення конкурсу в Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК), заступник міністра Кабінета Міністрів Роман Греба, а також члени нелегітимної комісії дали шестихвилинну прес-конференцію щодо ситуації навколо НАЗК. Вони заявили, що Transparency International Ukraine йде на компроміс із владою та відкликає позов до суду на Уряд з приводу махінацій при виборах у комісію. Натомість Уряд обіцяє замінити свого представника у конкурсній комісії Романа Гребу представником від громадськості. ТІ Україна заявляє, що ніякого компромісу бути не може, поки існує підконтрольна Уряду конкурсна комісія, обрана із порушеннями антикорупційного законодавства.

Організація просить Романа Гребу не «пересмикувати» та дофантазовувати слова виконавчого директора ТІ Україна Олексія Хмари, висловлені під час засідання робочої групи з питань протидії та запобігання корупції в рамках ініціативи Партнерство «Відкритий Уряд», у якому Олексій брав участь за допомогою «Скайпу». ТІ Україна наголошує, що компроміс із Урядом можливий лише за декількох умов. Це не тільки заміна у складі конкурсної комісії особи, визначеної Кабінетом Міністрів, представником громадськості, а й повне оновлення складу конкурсної комісії НАЗК, а також проведення зустрічі всіх учасників конфлікту із прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком з метою визначення подальших кроків для врегулювання ситуації. Окрім того, ТІ Україна вимагає продовження строку подання документів кандидатами на посади членів НАЗК, повернення до роботи у складі конкурсної комісії Олександра Данилюка як особи, визначеної Президентом, і невідкладне включення до складу конкурсної комісії парламентського представника після його визначення Верховною Радою за поданням депутата Єгора Соболєва. Лише за цих умов ТІ Україна дійсно готова відкликати позовів у справі №826/11201/15 від 08.07.2015, що знаходиться у провадженні Окружного адміністративного суду Києва.

Перед прес-конференцією Роман Греба провів круглий стіл із представниками Євросоюзу з приводу суперечки навколо НАЗК. Він запевнив європейських партнерів, що конфлікт із ТІ Україна вичерпано. На прес-конференції заступник міністра повідомив, що на захід із представниками ЄС ніби-то були запрошені й опоненти від громадськості. Утім, це виявилося черговим окозамилюванням з боку урядовця - юристів ТІ Україна на цю зустріч просто не пустили.

«Ми дуже втомилися від маніпуляцій пана Греби. Я дійсно говорив про компроміс на засіданні робочої групи, але лише після повного оновлення комісії НАЗК і зустрічі усіх сторін із прем’єр-міністром Яценюком. Сподіваюся, голова Уряду нас почує. А поки ми уточнили наші позовні вимоги і готуємося до судового засідання, яке планується на 15 липня о на 13.30 в Окружному адміністративному суді міста Києва», - сказав Олексій Хмара.

Нагадаємо, триває судовий процес ТІ України проти Секретаріату Кабміну і заступника міністра Кабінету міністрів Романа Греби. ТІ Україна вимагає визнати протиправними дії відповідачів при проведенні виборів до конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НАЗК, що відбулися 17 травня 2015 року. Організація наполягає на скасуванні результатів виборів конкурсної комісії через порушення процедури її обрання та на проведенні нових ініціативних зборів громадських об’єднань для обрання кандидатів у конкурсну комісію. Також ТІ Україна просить скасувати розпорядження Кабміну про затвердження складу конкурсної комісії НАЗК, оскільки Уряд не дочекався представника комісії від Верховної Ради і цим грубо порушив закон «Про запобігання корупції».

Рекомендуємо прочитати

Польща звинуватила Меркель у вибуху терору в Європі

Європейська політика міграції, яка проводиться канцлером Німеччини Ангелою Меркель, грає на руку терористам у країнах Європейського Союзу....

Це може бути цікавим

В Киеве откроют "Ковчег для творцов"

Темой юбилейного 10-го ГОГОЛЬfest стала концепция Ковчега, как места сбора близких по духу людей, нашедших друг друга в хаотичном недетерминированном мире и GogolFest ArkSqua....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Криму окупанти блокують базу відпочинку перед акцією кримських татар

В окупованому Криму озброєні люди в масках і поліція перекрили вхід на територію бази відпочинку "Ковбой" у селі Біла Скеля, де мав розпочатися захід кримських тата....