Депутат: Для боротьби з незаконним будівництвом потрібні зміни в закони і реформа судів

Навколо теми скандальних будівництв у Києві черговий сплеск ажіотажу та піарних виступів деяких народних депутатів. Але вирішити проблему незаконного будівництва можна тільки в правовому полі, що залежить виключно від Верховної Ради. Адже саме народні депутати мають право законодавчої ініціативи, чого немає у депутатів місцевих рад, і саме у них є повноваження депутатського нагляду за діяльністю правоохоронних органів і судів. Про це заявив депутат Київради, член земельної комісії Олександр Харченко.

«Мене дивує, коли Верховна Рада визначає правила ведення будівництва для України, які є недосконалими й через які лише у столиці виникло за попередні роки багато скандальних забудов, а депутати парламенту замість того, щоб змінити законодавство, безсоромно піаряться та лише критикують міську владу. Хоча при нинішньому складі Київради жодної скандальної забудови в Києві не з'явилось», - заявив Харченко.

Причин виникнення будівельних конфліктів, спровокованих недосконалим законодавством, на думку Харченко, декілька. «По-перше, це скасування парламентом необхідності проведення громадських слухань до початку будівництва. Люди часто дізнавалися про те, що у них у дворі збираються будувати, тільки після того, як заїжджав екскаватор рити котлован. По-друге, впровадження парламентом мораторію на перевірки будівельників! Виходить, що будується «монстр» висотою в 20 і більше поверхів, а контролюючий орган, який професійно може оцінити дотримання містобудівних вимог, не може навіть зайти і перевірити, а чи не впаде ця махина колись», - обурюється Харченко.

Ще одним поштовхом до скандалів навколо будівництв, на думку Харченко, стала бездіяльність правоохоронців і судів. Адже саме слідство і суд мають право, а потім і обов'язок, зупинити будівництво для проведення розслідування щодо його законності. Але на ділі вони фактично самоусуваються від виконання своїх обов'язків.

Проблема скандальних забудов дісталася нинішній владі у спадок. «Це фактично «Авгієві стайні», які необхідно чистити, але хто б не взявся за це, сам і забрудниться, через недосконалість законодавства. Забудовники кажуть, що у них все по закону. Адже закон дає можливість будуватися без громадських слухань та перевірок контролюючих органів. А люди, не вникаючи в суть законодавства, справедливо вимагають скасувати будівництва у себе на подвір'ях, на місці скверів і парків тощо», - говорить депутат.

Потрібно бути дуже сильною людиною, щоб не йти від проблем, як роблять, наприклад, правоохоронці, свідомо затягуючи процес розгляду справ, а брати на себе відповідальність. Мер Києва Віталій Кличко і більшість у Київраді таку відповідальність на себе взяли, хоча і змушені були перевищувати свої повноваження, забороняючи деякі будівництва. Зроблено це було свідомо, оскільки компетентні органи не реагують належним чином. Київрада повернула у власність громади понад 35 земельних ділянок, в односторонньому порядку розірвавши договори оренди із забудовниками, які платили мільйони коштів до бюджету міста.

«Йдучи назустріч громадськості, ми не тільки розірвали договори оренди, але й надали багатьом повернутим земельним ділянкам особливий статус зелених зон, що зробить неможливим на їх місці будь-яке будівництво в майбутньому», - каже Харченко. Крім цього, нинішня Київрада проголосувала за створення більше 50 нових парків і скверів.

«Деякі політики, які піаряться на темі скандальних забудов, нас закликають приймати «політичні», а не правові рішення. Але нинішня Київрада вже прийняла багато політичних рішень. Підтвердженням тому є те, що близько 20 судових справ щодо скасування наших рішень вже в судах. За деякими з цих, так званих «політичних» рішень, ми вже маємо програні судові процеси, де суд визнав перевищення владних повноважень Київради при односторонньому розірванні договорів оренди землі під забудову», - підкреслив Харченко.

Депутат переконаний, що рішення Київради повинні бути правовими, оскільки це убезпечить такі рішення від скасування в судах. «Крім того, під «політичні» рішення можуть потрапити і добропорядні будівельники, які діють в рамках закону, справно платять в бюджет і плату за землю, і пайову участь, і нарешті, утримують сотні робітників, з зарплат яких також поповнюється бюджет», - каже Харченко.

Щоб повернути боротьбу з незаконними забудовами в Києві в правове поле, замість «огульного піару» на цій темі, як вважає Харченко, парламентаріям слід було б законодавчо змінити правила забудови. «Але спочатку потрібно провести реформу правоохоронних органів і судів. Без них жоден мер, яким би сильним він не був, не зможе повністю впоратися з проблемою незаконних будівництв», - підкреслив Харченко.

Рекомендуємо прочитати

В Киеве были найдены три сумки, выкинутых ворами

Девушка сообщает, что сумки скорее кто-то выхватил у девушек, кошельки забрали, остальное выкинули....

Це може бути цікавим

Меланія Трамп здивувала Конгрес відвертим костюмом за 10 тисяч

Меланія Трамп вже не вперше з'явилась на публіку в одязі від американського бренду....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

"Укроборонпром" представив унікальний центр для тренування пілотів ЗCУ

Можливості комплексу дозволяють пілотам вдосконалити свої навички, відпрацювати застосування техніки під час складних погодних умов, довести до автоматизму дії у аварійних ситуаціях, отримати навики польоту в окулярах нічного бачення, а також застосування озброєння та використання сучасних елементів захисту від засобів протиповітряної оборони противника....