Кабмін прострочив запуск трьох державних програм по Донбасу - активісти

Кабінет міністрів України не зміг вчасно запустити роботу трьох державних цільових програм по Донбасу, частина з яких знаходиться в безпосередній зоні відповідальності Міністерства соціальної політики. Такі дані були представлені ініціативою «Відновлення Донбасу» на засіданні громадської ради при Мінсоцполітики 8 липня.

Як зазначила керівник громадської ініціативи Олена Петряєва, на сьогоднішній день Кабмін не розробив і не прийняв ряд нормативно-правових актів, які, згідно із законами України, вже повинні були вступити в силу. Зокрема:

- Більш ніж на півроку прострочено прийняття комплексної державної програми з підтримки та соціальної адаптації переселенців. Закон №1706-VII, який зобов'язав Кабінет міністрів розробити таку програму, набув чинності ще в листопаді 2014 року.

- На чотири місяці прострочено доручення розробити порядок погашення заборгованостей по зарплатах, стипендіях і пенсіях, які накопичилися за час проведення АТО. Закон №85-VIII, який встановлює ці терміни, набув чинності в лютому 2015 року, а сам порядок Кабмін повинен був представити громадськості в березні.

- До 5 липня мала запрацювати програма підтримки в отриманні професійно-технічної та вищої освіти для дітей, чиї батьки загинули на Донбасі, а також для дітей-переселенців. Розробити цю програму Кабмін був зобов'язаний згідно закону №425-VIII.

Остання тема особливо актуальна, оскільки 10 липня в Україні розпочинається вступна кампанія і чи зможуть діти скористатися своїм правом - поки незрозуміло.

«До нас на гарячу лінію надходять дзвінки від людей, які на собі відчувають результат сьогоднішнього простою в законодавчому регулюванні. Зокрема, вони не можуть зрозуміти, чи мають їх діти пільги при вступі? Юридично - мають. Але за фактом виходить, що законодавчих механізмів для їх надання немає», - розповіла керівник «Відновлення Донбасу» Олена Петряєва.

Складність ситуації з переселенцями підкреслили й представники громадської ради при Мінсоцполітики. Зокрема, представник організації «Фонд «Злата Лада» Олена Ніколаєнко розповіла, що на сьогодні важкою залишається ситуація з інвалідами-переселенцями, які виживають завдяки допомозі волонтерів. Ніколаєнко підкреслила, що поточний проект держпрограми з підтримки та соціальної адаптації переселенців, який знаходиться на розгляді Кабміну, також не враховує потреб інвалідів-переселенців.

«Відновлення Донбасу» наполягає, щоб Кабмін і профільні міністерства екстрено допрацювали і прийняли необхідні документи, оскільки поточна ситуація не дає переселенцям і жителям Донбасса можливості користуватися їхніми законними правами.

Читайте також: Звіт Віталія Кличка за рік у кріслі мера столиці

Рекомендуємо прочитати

Взрыв дома в Киеве: "Киевгаз" назвал возможные причины

"Киевгаз" сообщил, что возможно взрыв в доме на ул....

Це може бути цікавим

Представлены новые рекомендации по лечению антибиотиками

Британские ученые предложили врачам не рекомендовать своим пациентам полное прохождение курса лечения антибиотиками....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Сирии на стороне Курдов появится ЛГБТ-батальон

Воюющие на стороне курдов анархисты в Сирии объявили о создании нового ЛГБТ-батальона....