Іран закликає до боротьби з екстремізмом

Іран закликає до боротьби з екстремізмом

Міністр закордонних справ Ірану Могаммад Джавад Заріф закликав укласти ядерну угоду і спільно боротися з екстремізмом.

Повідомляє «Радіо Свобода».

У статті для британського ділового видання Financial Times, Заріф заявив, що Іран «готовий укласти справедливу і зважену домовленість і готовий відкрити нові горизонти в тому, щоб давати відповіді на спільні виклики значно більшого масштабу«.

Серед спільних викликів він назвав «дедалі брутальніший екстремізм, що заполонює серце Близького Сходу і навіть простягає руки до Європи».

Водночас, говорячи про ядерні переговори, міністр наголосив, що їхні учасники «мають зробити критично важливий вибір між згодою і примусом».

За словами дипломатів, Іран несподівано висунув низку нових умов: вимога негайно зняти всі санкції відразу після підписання угоди про його ядерну програму, а також його категоричну відмову заморожувати на тривалий час свої ядерні дослідження й розвиток технологій у галузях, що можуть сприяти створенню ядерної зброї, і вільно допускати міжнародних інспекторів ООН на іранські ядерні об’єкти, що є водночас військовими.

У світі непокояться, що Іран під прикриттям мирної ядерної програми може намагатися чи міг намагатися раніше таємно створити ядерну зброю. Тегеран заперечує ці звинувачення.

Читайте також:  Зняття нафтового ембарго з Ірану: Наслідки для України та світузагрузка...

Читайте також