Порошенко закликав регіони активніше реалізовувати реформи

Порошенко закликав регіони активніше реалізовувати реформи

Президент України Петро Порошенко закликав голів обласних державних адміністрацій виявляти ініціативу в реалізації важливих і нагальних реформ на місцях, не чекаючи відповідних рішень центральних органів влади.

Як передає «Інтерфакс-Україна«, під час наради з губернаторами і керівниками силових структур в Одесі під керівництвом президента виникла словесна суперечка між головами Дніпропетровської і Одеської ОДА.

«Коли пан Райнін (голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін — ІФ) сказав, що вони ввели електронну систему отримання дозволів, йому ніхто не аплодував. А коли пан Саакашвілі (глава Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі — ІФ) сказав: «Ми побудуємо такий красивий будинок», — було багато оплесків… Я не мислю тими категоріями, як пан Саакашвілі, я вважаю, що там є деякі складнощі із законом і в нас немає, на жаль, повноважень. Щоб виконувати закон, спочатку Кабінет Міністрів має скасувати підзаконні акти і Верховна Рада має їх змінити. Чи пан Давид (заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе — ІФ) прийде до мене», — сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, виступаючи на нараді.

Читайте також: Порошенко хоче заборони на випуск корупціонерів під заставу

Глава Одеської області Саакашвілі у відповідь зазначив, що чинне законодавство в окремих випадках не дає главі ОДА деяких повноважень. «А що вам краще, щоб Україна швидко розвивалася або щоб прокурор додому не приходив?» — парирував глава Одеської області.

Водночас у діалог втрутився президент України, який закликав губернаторів не вступати в суперечки. «По-перше, я не дозволяю суперечок. Слово надаю тільки я. По-друге, у нас на сьогодні президент має право законодавчої ініціативи, ви — президентська вертикаль, і я чекаю проект змін до закону, який вам розв’яже руки», — сказав Порошенко.

Він додав, що реформи не мають чекати внесення змін до законодавства. «Якщо ми сидітимемо і чекатимемо, поки хтось там змінить законодавство, щоб ми почали реформи, — ми програємо. І тому ми одна команда, незалежно від того, у кого який стиль», — сказав президент.

Читайте також: Порошенко хоче повернути кримінальну відповідальність за контрабандузагрузка...

Читайте також

Коментарі