Експерт: В Україні почався бум фестивалів і пікніків

З погляду операційного доходу, участь у фестивалях стріт-фуду - не завжди вигідний бізнес. Найчастіше, ресторатори роблять мінімальну націнку на їжу, щоб нові клієнти спробували їх продукт. Або з розрахунку заробити на обороті.

Про це говорить генеральний директор нічного клубу D*Lux Ольга Рижик.

«Фестивалі вуличної їжі сьогодні стали дуже популярні в Україні. Але заробляти на них більшість ресторанів поки не можуть. По-перше, ресторани переслідують мету показати людям, як у них смачно і «присадити» на свій продукт. По-друге, людям здається, що якщо вони не в ресторані їдять, а на вулиці, то ресторанна ціна є нечесною. Адже у нас не прийнято рахувати витрати ресторану на виїзд, оплату місця, електроенергію, воду, персонал та інші підводні камені. Буває навіть, що організатори подібних заходів йдуть у мінус», - розповідає Ольга Рижик.

При цьому, Ольга, визнає, що в останні роки на ринку з'явилися і ті, хто заробляє хороші гроші на проведенні регулярних і масштабних свят вуличної їжі. Для них це чистий бізнес зі стандартним підходом в націнці на страви. Дозволяє їм зробити це популярність фестивалів вуличної їжі. Появу цього тренда Ольга Рижик пояснює природним бажанням людей дізнатися і спробувати щось нове, а також змінити звичну обстановку.

«У нас завжди були популярні сезонні заклади і ті, що щойно відкрилися. Якщо подивитися на цикл життя будь-якого модного закладу, то він виглядає приблизно так: спочатку в нього йдуть трендсеттери, потім їх послідовники, а за ними всі інші. Найчастіше всі інші витісняють своєю масою трендсеттерів, і тим доводиться шукати нове місце. Такий на практиці круговорот тусовки в Києві. Подія ж, така як пікнік або фестиваль - разова чи повторювана. І якщо вона правильно організована статусним закладом, там завжди можна зустріти цікавих людей. А люди ходять за людьми», - підкреслює Ольга Рижик.

Крім того, організація фестивалів вуличної їжі, з точки зору ресторанів, - це можливість захопити шматочок нової аудиторії, яка спробує їх їжу на виїзному заході, і, можливо, прийде до них в ресторан.

«D*Lux з червня теж почав проводити свої «Пікніки». Ми - не літнє заклад, і нам важко в цей сезон конкурувати з літніми майданчиками. Тому ми вирішили розбавити своє літо «Пікніками». В першу чергу, ми відрізняємося від інших тим, що у нас не треба стояти в черзі і шукати місце, де сісти. 15 офіціантів і повноцінні столи, а також пуфи роблять наш захід максимально комфортним для гостя. І наші учасники - тільки самі трендові заклади: Milk Bar, Bottega, Dogs & Tails. На наступному заході до нас приєднається ще й City beach club», - розповідає генеральний директор нічного клубу D * Lux Ольга Рижик.

За її словами, найскладніше було донести до їхньої аудиторії, що захід денний, а не нічний. Адже їх клуб в основному живе в темний час доби, і за п'ятирічну історію існування D'Lux Entertainment Complex подібний захід проводиться вперше.

«Світовий тренд - організовувати фестиваль не для загальної маси людей, а виділити конкретну аудиторію і створити стилізоване захід саме під неї. Звідси всі екстрим-фестивалі, сімейні свята і музичні open-air. З популярних українських заходів можу відзначити «Фестиваль вуличної їжі», «Мамаслет» і «Благодійну барахолку», - говорить Ольга Рижик.

Читайте також: Киян запрошують на виставку квітів

Рекомендуємо прочитати

Влада почала усувати незручних людей і можливих конкурентів з політики

Нинішня влада, яка прийшла після Майдану, обрала не демократичний, а авторитарний шлях правління, усуваючи різними надуманими методами незручних людей та можливих....

Це може бути цікавим

Что сделают с Саакашвили в случае его прибытия в Украину

Государственная пограничная служба Украины откажет в пересечении государственной границы лидеру "Движения новых сил" Михеилу Саакашвили в случае, если он прибуде....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Найдены создатели человека и животных

Группа ученых из Австралийского национального университета выяснила, что зеленые водоросли стали причиной появления животных на Земле....