Продовження мораторію на продаж землі лобіює великий аграрний бізнес - експерт

Скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні вигідна, насамперед, представникам українського малого та середнього бізнесу сфери АПК. Таку думку висловив віце-президент інвестиційної компанії «Адамант Капітал» Юрій Шейко.

«Саме великий український бізнес і є лобістом мораторію, оскільки відсутність відкритого ринку дозволяє великим компаніям платити мінімальну орендну плату власникам. Інтерес до зняття мораторію повинні проявляти представники українського малого та середнього сільськогосподарського бізнесу, оскільки вони зможуть використовувати землю як основну заставу для залучення інвестицій в основні засоби, а також фінансування робочого капіталу», - сказав експерт.

За його словами, основними аргументами за зняття мораторію є відновлення прав по повноцінному розпорядження землею її власниками, розвиток інфраструктури та іригації, створення додаткових робочих місць і розвиток суміжних галузей. Крім того, вільний ринок сільськогосподарських земель сприятиме підвищенню культури їхнього використання. «Відбудеться перехід від хижацького «вичавлювання» землі за короткостроковий період оренди до більш ефективного довгострокового планування її використання», - підкреслив Юрій Шейко.

У той же час, вважає експерт, сьогодні існує ряд бар'єрів, що не дозволяють в короткі терміни зняти мораторій. Серед них - недосконалість українського законодавства та відсутність продуманого механізму щодо захисту прав власників землі. Відповідно, перед відкриттям ринку землі для продажу необхідно фіналізувати земельний кадастр, щоб уникнути ситуацій з появою декількох власників на пай, розробити і прийняти закон про обіг землі, узгодити механізми розрахунку вартості земельного паю, прописати правила гри для великих іноземних та українських компаній, щоб уникнути спекуляцій із землею.

«В України було безліч країн-попередниць, які змогли гідно провести земельну реформу і чий досвід ми можемо використовувати», - зазначив Юрій Шейко.

Віце-президент ІК «Адамант Капітал» також акцентував увагу на тому, що для звичайних власників земельних паїв зняття мораторію буде означати збільшення доходів від оренди і можливість повного розпорядження своєю власністю.

Рекомендуємо прочитати

Центробанк Китая тестирует национальную криптовалюту

Народный банк Китая (НБК) вместе с несколькими коммерческими банками страны начал проводить «транзакции на бумаге», чтобы протестировать прототип национальной кр....

Це може бути цікавим

На украинцев в Польше совершили несколько нападений

В Польше случилось несколько нападений на украинцев....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Стало известно, когда появится 5G интернет

ESA с партнёрами займётся тестированием возможностей спутникового 5G-интернетаЕвропейское космическое агентство объединило усилия с 16 европейскими космическими к....