Активісти: Зупинка горлівських шахт може призвести до радіоактивного забруднення регіону

Вугільні підприємства Горлівки переходять на режим водовідкачування. Зараз на шахтах почали знайомити гірників з розпорядженням директора «Артемвугілля».

Відповідно до цього документа з 1 вересня всі шахти міста переходять на роботу в режимі водовідкачування, і, як того вимагає законодавство, за 2 місяці до цього всіх працівників попереджають. При цьому в наказі не було ні слова про подальшу долю робітників з шахт - будуть вони в безоплатних відпустках, переведуть їх на зменшений графік або будуть вони звільнені.

Зупинка шахт робить реальною загрозу їх повного затоплення. У зв'язку з бойовими діями і безперервним обстрілом підтримувати режим водовідкачування часто стає просто неможливо.

"Підземні води і так поступово починають збиратися в шахтах Горлівки з Дзержинська, перетікають з шахти Артема в шахту Гагаріна, потім в шахту Ізотова, з Ізотова в Комсомолець, з Комсомольця в Леніна, з Леніна в Кочегарку, далі приєднуються ще Румянцева, Калініна, Олександр-Захід , Гайового і все це стікається в шахту Карла Маркса, далі все перетікає в шахту Юнком, що останнє десятиліття працює на водовідлив ... Страшно уявити, що може статися, якщо ... -   пишуть активісти ДонбасСОС, - Юнком - забута падщина СРСР. За період з 1959-го по 1979-й рік на шахті сталося 235 викидів газу, 28 з яких закінчилися загибеллю гірників.

І тому "вольовим рішенням партії" було вирішено провести на шахті експеримент, прозваний для відводу очей "Кліваж": підземний ядерний вибух потужністю 0,2-0,3 Кт в тротиловому еквіваленті, який був здійснений на східному крилі шахти «Юнком», ПО «Орджонікідзевугілля» на глибині 903 метри між вугільними пластами «Дев'ятка» та «Цегельний». Занепокоєння екологів, ще в мирний час, викликала небезпека затоплення шахти «Юнком», і згідно з висновками експертів, може привести до радіоактивного забруднення всього Чорноморського регіону".

Рекомендуємо прочитати

В Киеве открылили Рай

Во время вечеринки-открытия в концепции «RAY&Mirrors» гостей ожидали волшебные фотозоны, фонтан из абсента, общение с бренд-шефом заведения, а также шоу сомелье и бармен-шоу на аллее вина....

Це може бути цікавим

​Територія парку «Інтернаціональний» отримає нового хазяїна

Територія парку «Інтернаціональний», яку відібрали у забудовника, невдовзі отримає нового хазяїна....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

14 судових справ про дискримінацію. Кращі цитати

Рівність завжди вважалась основною правовою категорією....