Активісти: Зупинка горлівських шахт може призвести до радіоактивного забруднення регіону

Вугільні підприємства Горлівки переходять на режим водовідкачування. Зараз на шахтах почали знайомити гірників з розпорядженням директора «Артемвугілля».

Відповідно до цього документа з 1 вересня всі шахти міста переходять на роботу в режимі водовідкачування, і, як того вимагає законодавство, за 2 місяці до цього всіх працівників попереджають. При цьому в наказі не було ні слова про подальшу долю робітників з шахт - будуть вони в безоплатних відпустках, переведуть їх на зменшений графік або будуть вони звільнені.

Зупинка шахт робить реальною загрозу їх повного затоплення. У зв'язку з бойовими діями і безперервним обстрілом підтримувати режим водовідкачування часто стає просто неможливо.

"Підземні води і так поступово починають збиратися в шахтах Горлівки з Дзержинська, перетікають з шахти Артема в шахту Гагаріна, потім в шахту Ізотова, з Ізотова в Комсомолець, з Комсомольця в Леніна, з Леніна в Кочегарку, далі приєднуються ще Румянцева, Калініна, Олександр-Захід , Гайового і все це стікається в шахту Карла Маркса, далі все перетікає в шахту Юнком, що останнє десятиліття працює на водовідлив ... Страшно уявити, що може статися, якщо ... -   пишуть активісти ДонбасСОС, - Юнком - забута падщина СРСР. За період з 1959-го по 1979-й рік на шахті сталося 235 викидів газу, 28 з яких закінчилися загибеллю гірників.

І тому "вольовим рішенням партії" було вирішено провести на шахті експеримент, прозваний для відводу очей "Кліваж": підземний ядерний вибух потужністю 0,2-0,3 Кт в тротиловому еквіваленті, який був здійснений на східному крилі шахти «Юнком», ПО «Орджонікідзевугілля» на глибині 903 метри між вугільними пластами «Дев'ятка» та «Цегельний». Занепокоєння екологів, ще в мирний час, викликала небезпека затоплення шахти «Юнком», і згідно з висновками експертів, може привести до радіоактивного забруднення всього Чорноморського регіону".

Рекомендуємо прочитати

В Киеве произошло ДТП с дракой и выстрелами

На Оболони столкнулись два автомобиля....

Це може бути цікавим

Юрий Горбунов показал милое фото со своей супругой

Известный телеведущий Юрий Горбунов показал романтическое фото со своей женой Екатериной Осадчей....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

"Мусорная" голодовка под АП: Сыроид госпитализировали

Вице-спикера ВР Оксану Сыроид, которая участвовала в "мусорном" голодании под администрацией президента на Банковой забрала "скорая"....