В Україні запровадили електронну петицію

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому президентський законопроект щодо електронного звернення та електронної петиції.

За відповідне рішення проголосували 288 народних депутатів, передає УНН.

Названим законопроектом встановлюються вимоги, що стосуються електронної петиції. Зазначається, що в електронній петиції має бути викладена суть звернення, зазначено автора.

З петицією громадяни можуть звернутися до Президента, ВР, Кабміну, органу місцевого самоврядування через офіційний сайт орану, якому вона адресована. При цьому зазначається, що петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності, пропаганду війни, насильства. У випадку невідповідності петиції встановленим вимогам її оприлюднення не здійснюється.

Законом встановлюється, що ініціатори петиції для її розгляду мають зібрати протягом трьох місяців не менше 25 тис. за умови, якщо вона адресується ВР, Кабміну, Президенту України. Якщо петиція не набрала у тримісячний термін необхідної кількості голосів, то вона розглядається як звернення громадян.

Відповідно до закону, розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше 10 робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду. У випадку, якщо висловлені у петиції пропозиції будуть визнані доцільними, органом, якому вона адресована, можуть розроблятися та вноситися на розгляд парламенту законопроекти, спрямовані на вирішення порушених у петиції питань.

Читайте також: Громадськість вимагає від уряду забезпечити права споживачів

Рекомендуємо прочитати

Ситник: Суди саботують справи, передані НАБУ і САП

В українських судах відбувається повний саботаж справ, переданих Національним антикорупційним бюро та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою....

Це може бути цікавим

НБУ разрешил двум банкам объединиться

Национальный банк Украины (НБУ) разрешил "Индустриалбанку" и "Экспресс-Банку" объединиться....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве откроют "Ковчег для творцов"

Темой юбилейного 10-го ГОГОЛЬfest стала концепция Ковчега, как места сбора близких по духу людей, нашедших друг друга в хаотичном недетерминированном мире и GogolFest ArkSqua....