В Україні запровадили електронну петицію

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому президентський законопроект щодо електронного звернення та електронної петиції.

За відповідне рішення проголосували 288 народних депутатів, передає УНН.

Названим законопроектом встановлюються вимоги, що стосуються електронної петиції. Зазначається, що в електронній петиції має бути викладена суть звернення, зазначено автора.

З петицією громадяни можуть звернутися до Президента, ВР, Кабміну, органу місцевого самоврядування через офіційний сайт орану, якому вона адресована. При цьому зазначається, що петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності, пропаганду війни, насильства. У випадку невідповідності петиції встановленим вимогам її оприлюднення не здійснюється.

Законом встановлюється, що ініціатори петиції для її розгляду мають зібрати протягом трьох місяців не менше 25 тис. за умови, якщо вона адресується ВР, Кабміну, Президенту України. Якщо петиція не набрала у тримісячний термін необхідної кількості голосів, то вона розглядається як звернення громадян.

Відповідно до закону, розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше 10 робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду. У випадку, якщо висловлені у петиції пропозиції будуть визнані доцільними, органом, якому вона адресована, можуть розроблятися та вноситися на розгляд парламенту законопроекти, спрямовані на вирішення порушених у петиції питань.

Читайте також: Громадськість вимагає від уряду забезпечити права споживачів

Рекомендуємо прочитати

В США ФБР пришло к работникам компании Касперского

Агенты Федерального бюро расследований одновременно провели беседы на дому у проживающих в США нескольких сотрудников компании Лаборатория Касперского....

Це може бути цікавим

Пересмотрена средняя максимальная продолжительность жизни человека

Канадские ученые показали, что средняя максимальная продолжительность жизни человека (то есть усредненная по всем долгожителям Земли) как минимум больше, чем счит....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Помер автор культової дитячої книги

Автор дитячої книги про ведмежатко на ім'я Паддінгтон Майкл Бонд помер у віці 91 року після нетривалої хвороби, повідомляє АР з посиланням на видавництво HarperCollins....