Українські кібернишпорки ловлять терористів в інтернеті

У 2015 році міліціонери припинили ретранслювання заборонених телевізійних каналів більше ніж 40 тисячам користувачів. Також в ході моніторингу екстремістських веб-ресурсів встановлено майже 800 мешканців Донецької області, причетних до участі в незаконних бандформуваннях.

Про це повідомили у прес-служба ГУМВС України в Донецькій області.

 - Боротьбою з ворожою інформаційною пропагандою у правоохоронних органах займається окремий підрозділ міліції – управління боротьби з кіберзлочинністю. Наразі це один з основних напрямків діяльності підрозділу, - відзначили правоохоронці.

За їх інформацією "пріоритетне завдання служби – протистояння терористам у веб-просторі, аналіз інтернет-ресурсів екстремістських угруповань та окремих осіб, виявлення протиправного контенту (антиукраїнська пропаганда, заклики до сепаратизму, підриву цілісності держави) та осіб, причетних до цих злочинів".

Під час моніторингу соціальних мереж наразі зібрано інформацію відносно 768 учасників незаконних збройних формувань, встановлені їх зв’язки.

Першочергове завдання співробітників УБК – перекрити канали надходження викривленої інформації, яку терористи використовують для маніпулювання свідомістю людей та розпалює війну.

Протягом 2015 року оперативники припинили протизаконну діяльність 7 суб’єктів підприємницької діяльності. За окрему плату зловмисники за допомогою телекомунікаційного обладнання, оминаючи правовласників, ретранслювали абонентам більше 500 платних та заборонених телевізійних каналів, серед яких - 10 каналів порнографічного характеру та 14 російських.

Правопорушники діяли у Маріуполі, Красноармійську, Краматорську,Слов’янську, розповсюджуючи мовлення на навколишні населені пункти. Всього колаборанти «підсадили на голку» російської пропаганди майже 14 тисяч абонентів - це близько 40 тисяч мешканців.

Телекомунікаційне обладнання, яке використовувалось для протизаконної діяльності, вилучено та направлено на експертизу.

Підозрювані притягуються до відповідальності за ч.1 ст.361 «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку», ст. 301 «Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів», ч.1 ст. 176 «Порушення авторського права і суміжних прав», ч.2 ст.382 «Невиконання судового рішення» Кримінального кодексу України.

 

Рекомендуємо прочитати

В США заключенные спасли упавшего в обморок охранника, теперь им сократят сроки

Инцидент произошел 12 июня в тюрьме округа Полк, штат Джорджия....

Це може бути цікавим

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Мокрый Путин показал миру свою плешь

Намокший Путин и Медведев оказались в неловкой ситуации в Москве, когда попали под дождь....