За 10 років маємо перейти на власний газ – Яценюк

За 10 років маємо перейти на власний газ – Яценюк

За 10 років Україна має повністю перейти на газ власного видобутку. Про це у «10 хвилинах з прем’єр-міністром» заявив глава уряду Арсеній Яценюк передає Українська правда.  

«За 10 років Україна має на 100% забезпечувати власні потреби у природному газі. Ми навічно повинні злізти з «голки» газової залежності. Маємо перейти на газ власного видобутку, а для цього — перейти на ринкові ціни», — заявив він.

При цьому міністр зазначив, що на потреби населення необхідно 21 млрд кубометрів газу, а внутрішній видобуток становить лише 19 млрд, з них державні компанії видобувають лише 12 млрд.

«Решту видобувають приватні компанії, які продають газ за ринковими цінами. Надприбутки цих компаній мають йти до бюджету, тому уряд встановив 70% податку на  такий «приватний» газ», — зауважив Яценюк.   Собівартість газу, видобутого в Україні, становить 100 доларів, заявив Яценюк, а за умови придбання на європейському ринку — 240 доларів, для споживача в Україні він коштуватиме 7188 грн.

«Той, хто споживає до 200 кубометрів газу, платитиме лише 50% — 3600 грн. Іншу частину буде фактично компенсовувати держава», — зазначив прем’єр.

Читайте також: «Укргазвидобування» скупилось на 44 млн грн у фірми з капіталом у 100 грн

 

 загрузка...

Читайте також

Коментарі