Міністр фінансів пояснила, чому Україні загрожує дефолт

Наближається черговий раунд переговорів, але сторони як і раніше стоять на своєму і не можуть знайти компроміс, цитує міністра видання Мінфін.

Власники суверенних комерційних зовнішніх зобов'язань України, представлені спеціальним комітетом кредиторів, досі відмовляються внести свій внесок у відновлення країни, заявила міністр фінансів Наталія Яресько у зверненні до громадян України.

«Незважаючи на складність нашої ситуації, вони три місяці «відмовлялися» проводити предметні переговори про умови боргової операції, що відповідають трьом цільовим показникам, які встановлені програмою МВФ і які необхідно досягти для того, щоб боргове навантаження на Україну не було надмірним», - сказано в повідомленні.

За словами голови Мінфіну, приватні кредитори запропонували використати на погашення зовнішнього боргу валютні резерви країни з тим, щоб уникнути будь-яких фінансових втрат у нинішній ситуації.

«Але уряд розуміє, що кредитори можуть не бути націлені на досягнення згоди, зате будуть і далі блокувати вирішення цього питання. У такому випадку уряд готовий використовувати існуюче законне право для того, щоб припинити сплату міжнародним зовнішнім кредиторам, щоб захистити економіку України і зберегти її фінансові ресурси доти, коли буде досягнуто прийнятної угоди з кредиторами буде досягнуто», - зазначила Наталія Яресько.

Глава міністерства нагадала, що політика українського уряду має повну підтримку МВФ, країн Великої сімки, які згодні, що комерційні зовнішні кредитори повинні взяти участь в порятунку і відновленні економіки України.

Тристороння зустріч представників уряду України, Міжнародного валютного фонду і кредиторів щодо реструктуризації зовнішнього боргу України, ймовірно, відбудеться 30 червня або 1 липня 2015. Делегацію України на переговорах з кредиторами і представниками МВФ очолить урядовий уповноважений з питань державного боргу Віталій Лісовенко Приватні кредитори наполягають на своїй пропозиції по реструктуризації українських облігацій, тому що не розуміють необхідності списання частини їх номіналу, якщо буде забезпечена запланована Міжнародним валютним фондом економія коштів. Україна наполягає на списанні приблизно 40% основної суми боргу і загрожує ввести мораторій на платежі, якщо кредитори добровільно не погодяться на її умови.

Рекомендуємо прочитати

У Києві змінили рух ряду тролейбусів та автобусів, а також декомунізували ще одну зупинку

У столиці внесли зміни в роботі зупинок тролейбусів № 1,11 та автобусів № 20,27,52....

Це може бути цікавим

В Киеве похитили бизнесмена и требовали 100 тысяч долларов выкупа

Сотрудники полиции Киевской области и прокуратуры раскрыли дерзкое преступление, которое произошло в столице....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Биологи нашли причину развития рассеянного склероза

Британские медики и биологи нашли потенциальную причину развития рассеянного склероза и обнаружили белок, появление которого в клетках мозга приводит к их массовой гибели, говорится в статье, опубликованной в Journal of Neuroinflammation....