Захарченко "віджав" підприємства Ахметова?

Глава «ДНР» Олександр Захарченко заявив, що впливає на роботу Єнакіївського металургійного заводу Рината Ахметова і вважає його «державною власністю «ДНР». Про це повідомляють Новини Донбасу.

Зокрема, Захарченко сказав у вівторок, 23 червня, в Горлівці, що зобов'яже керівництво ЄМЗ підвищити ціну на металобрухт, який приймає підприємство від населення та організацій на окупованій території.

«Ціна збору металобрухту 2930 гривень за тонну - це те, що на опті (на території, окупоwваній угрупованням «ДНР». - Ред.). У Маріуполі 4240 гривень, в Кураховому 4268 гривень ... Там дорожче, і вигідніше металобрухт везти туди ... Якщо я встигну з ними сьогодні зустрітися, питання буде вирішено. Але, сподіваюся, що вони піднімуть ціну до рівня ММК ім. Ілліча (Маріуполь), і наші, всі, хто збирає металобрухт, будуть везти туди. Ми наповнюємо ЄМЗ і ДМЗ - а це всі державні підприємства», - сказав Захарченко, маючи на увазі, що «державні»- це ті, що належать «ДНР».

Потім Захарченко додав, що «у нас з групою СКМ є дуже жорсткі розбіжності щодо деяких прав власності». Він також повідомив, що деякі комерційні структури поки ще не підконтрольні угрупованню «ДНР» в окупованих районах. Правда, не назвав, які конкретно.

«У нас є маса розбіжностей з компанією ДТЕК. Але найближчим часом ці розбіжності будуть зняті», - сказав він.

Як відомо, ЄМЗ і ММК ім. Ілліча належать бізнесменові Ринату Ахметову.

На офіційних сторінках підприємств не вказано, що вони «державні».

ЄМЗ входить до складу групи «Метінвест», основними акціонерами якої є ПрАТ «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк, 71,24%) і група компаній «Смарт-холдинг» (Київ, 23,76%).

Макіївський метзавод (ММЗ) з 1 квітня 2011 року є філією ЄМЗ.

У березні 2015 року генеральний директор ВАТ «ЄМЗ» Олександр Подкоритов (родом з Челябінська, Російська Федерація) повідомив журналістам у Святогорську, що його підприємство працює в українському правовому полі: «Наша головна мета - зберегти колектив ... Завод - це містоутворююче підприємство, і його зупинка негативно вплине на місто. З'явилися труднощі з поставками сировини та вивезенням готової продукції».

Одна і та ж теза про те, що ЄМЗ - містоутворююче підприємство, звучить як з вуст менеджерів Ахметова, так і з боку  сепаратистів-окупантів. Однак з інформації на офіційному сайті ЄМЗ неясно - це українське підприємство або ж належить окупаційній адміністрації.

Рекомендуємо прочитати

Через перейменування вулиць в Одесі відкрили кримінальну справу

Прокуратура Одеської області відкрила кримінальне провадження за фактом перейменування деяких вулиць міськрадою Одеси....

Це може бути цікавим

Експерт пояснив, чому політичні призначення відкидають Україну на 10 років назад

«Політичні призначення себе не виправдали....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Найдены следы самых древних американцев

Ученые из США и Австралии обнаружили окаменевшие останки мастодонта, на костях которого выявлены следы их обработки человеком....