Захарченко "віджав" підприємства Ахметова?

Глава «ДНР» Олександр Захарченко заявив, що впливає на роботу Єнакіївського металургійного заводу Рината Ахметова і вважає його «державною власністю «ДНР». Про це повідомляють Новини Донбасу.

Зокрема, Захарченко сказав у вівторок, 23 червня, в Горлівці, що зобов'яже керівництво ЄМЗ підвищити ціну на металобрухт, який приймає підприємство від населення та організацій на окупованій території.

«Ціна збору металобрухту 2930 гривень за тонну - це те, що на опті (на території, окупоwваній угрупованням «ДНР». - Ред.). У Маріуполі 4240 гривень, в Кураховому 4268 гривень ... Там дорожче, і вигідніше металобрухт везти туди ... Якщо я встигну з ними сьогодні зустрітися, питання буде вирішено. Але, сподіваюся, що вони піднімуть ціну до рівня ММК ім. Ілліча (Маріуполь), і наші, всі, хто збирає металобрухт, будуть везти туди. Ми наповнюємо ЄМЗ і ДМЗ - а це всі державні підприємства», - сказав Захарченко, маючи на увазі, що «державні»- це ті, що належать «ДНР».

Потім Захарченко додав, що «у нас з групою СКМ є дуже жорсткі розбіжності щодо деяких прав власності». Він також повідомив, що деякі комерційні структури поки ще не підконтрольні угрупованню «ДНР» в окупованих районах. Правда, не назвав, які конкретно.

«У нас є маса розбіжностей з компанією ДТЕК. Але найближчим часом ці розбіжності будуть зняті», - сказав він.

Як відомо, ЄМЗ і ММК ім. Ілліча належать бізнесменові Ринату Ахметову.

На офіційних сторінках підприємств не вказано, що вони «державні».

ЄМЗ входить до складу групи «Метінвест», основними акціонерами якої є ПрАТ «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк, 71,24%) і група компаній «Смарт-холдинг» (Київ, 23,76%).

Макіївський метзавод (ММЗ) з 1 квітня 2011 року є філією ЄМЗ.

У березні 2015 року генеральний директор ВАТ «ЄМЗ» Олександр Подкоритов (родом з Челябінська, Російська Федерація) повідомив журналістам у Святогорську, що його підприємство працює в українському правовому полі: «Наша головна мета - зберегти колектив ... Завод - це містоутворююче підприємство, і його зупинка негативно вплине на місто. З'явилися труднощі з поставками сировини та вивезенням готової продукції».

Одна і та ж теза про те, що ЄМЗ - містоутворююче підприємство, звучить як з вуст менеджерів Ахметова, так і з боку  сепаратистів-окупантів. Однак з інформації на офіційному сайті ЄМЗ неясно - це українське підприємство або ж належить окупаційній адміністрації.

Рекомендуємо прочитати

Гройсман назвал причину невыхода Ryanair на украинский рынок

Премьер-министр Украины Владимир Гройсман заявил, что ирландский лоукостер Ryanair отменил выход на украинский рынок в связи с тем, что в стране нет стратегии авиапер....

Це може бути цікавим

Взрыв дома в Киеве: "Киевгаз" назвал возможные причины

"Киевгаз" сообщил, что возможно взрыв в доме на ул....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Столична влада поділилася планами щодо розкопок на Поштовій площі

Місто тримає під постійним контролем ситуацію з археологічними розкопками на Поштовій площі і в межах своєї компетенції сприяє роботі археологів....