Захарченко «віджав» підприємства Ахметова?

Захарченко «віджав» підприємства Ахметова?

Глава «ДНР» Олександр Захарченко заявив, що впливає на роботу Єнакіївського металургійного заводу Рината Ахметова і вважає його «державною власністю «ДНР». Про це повідомляють Новини Донбасу.

Зокрема, Захарченко сказав у вівторок, 23 червня, в Горлівці, що зобов’яже керівництво ЄМЗ підвищити ціну на металобрухт, який приймає підприємство від населення та організацій на окупованій території.

«Ціна збору металобрухту 2930 гривень за тонну — це те, що на опті (на території, окупоwваній угрупованням «ДНР». — Ред.). У Маріуполі 4240 гривень, в Кураховому 4268 гривень … Там дорожче, і вигідніше металобрухт везти туди … Якщо я встигну з ними сьогодні зустрітися, питання буде вирішено. Але, сподіваюся, що вони піднімуть ціну до рівня ММК ім. Ілліча (Маріуполь), і наші, всі, хто збирає металобрухт, будуть везти туди. Ми наповнюємо ЄМЗ і ДМЗ — а це всі державні підприємства», — сказав Захарченко, маючи на увазі, що «державні»- це ті, що належать «ДНР».

Потім Захарченко додав, що «у нас з групою СКМ є дуже жорсткі розбіжності щодо деяких прав власності». Він також повідомив, що деякі комерційні структури поки ще не підконтрольні угрупованню «ДНР» в окупованих районах. Правда, не назвав, які конкретно.

«У нас є маса розбіжностей з компанією ДТЕК. Але найближчим часом ці розбіжності будуть зняті», — сказав він.

Як відомо, ЄМЗ і ММК ім. Ілліча належать бізнесменові Ринату Ахметову.

На офіційних сторінках підприємств не вказано, що вони «державні».

ЄМЗ входить до складу групи «Метінвест», основними акціонерами якої є ПрАТ «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк, 71,24%) і група компаній «Смарт-холдинг» (Київ, 23,76%).

Макіївський метзавод (ММЗ) з 1 квітня 2011 року є філією ЄМЗ.

У березні 2015 року генеральний директор ВАТ «ЄМЗ» Олександр Подкоритов (родом з Челябінська, Російська Федерація) повідомив журналістам у Святогорську, що його підприємство працює в українському правовому полі: «Наша головна мета — зберегти колектив … Завод — це містоутворююче підприємство, і його зупинка негативно вплине на місто. З’явилися труднощі з поставками сировини та вивезенням готової продукції».

Одна і та ж теза про те, що ЄМЗ — містоутворююче підприємство, звучить як з вуст менеджерів Ахметова, так і з боку  сепаратистів-окупантів. Однак з інформації на офіційному сайті ЄМЗ неясно — це українське підприємство або ж належить окупаційній адміністрації.загрузка...

Читайте також

Коментарі