Суд Transparency International Україна проти Кабміну продовжується

Суд ТІ Україна проти Кабміну продовжиться 15 липня. Конкурсній комісії НАЗК дозволили збиратися.

Вчора, 24 червня, в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося слухання двох адміністративних позовів Transparency International Україна проти Секретаріату Кабінету Міністрів і заступника Кабміну Романа Греби, а також проти Кабінету Міністрів стосовно порушення законодавства під час виборів членів від громадськості до комісії, яка буде формувати Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК). Сторону позивача представляв виконавчий директор ТІ Україна Олексій Хмара та команда юристів організації, а сторону відповідача – представники Кабміну, Секретаріату Кабінету Міністрів і особисто Роман Греба. Засідання закінчилися аж після 20 години.

В рамках попереднього засідання ТІ Україна подавала клопотання, яким просила призупинити Розпорядження Кабміну про затвердження складу конкурсної комісії НАЗК та заборонити роботу комісії до остаточного розгляду справи. В обґрунтуванні свого клопотання юристи зазначили, що після задоволення позову організації, всі рішення, які ухвалить комісія, не будуть чинними. Утім, суд не задовольнив це клопотання.

Також суд об’єднав два позови ТІ Україна, мотивуючи це рішення спільним підґрунтям двох справ – вони стосуються порушень під час проведення ініціативних зборів і виборів громадської частини комісії, що обиратиме НАЗК, а також дій Кабміну і його Секретаріату. Окрім того, суд долучив до справи третю особу на стороні позивача - громадську організацію «Український комітет народного контролю», яка також подала позов проти Секретаріату Кабінету Міністрів зі схожими вимогами.

Наступне судове засідання призначено на 15 липня. Воно заплановане на 13.30 в Окружному адміністративному суді міста Києва.

Як зазначив юридичний радник ТІ Україна Дмитро Кузін, для організації такі рішення суду були очікуваними, але їх важко назвати позитивними. «На жаль, наші клопотання були відхилені без розгляду. Суддя заявив, що не може їх задовольнити, бо не вивчив матеріали справи. Всі необхідні документи були подані за два тижні до судового засідання, і ми вважаємо, що цього часу було достатньо для їх вивчення. До того ж суд міг поцікавитися позицією сторін прямо під час засідання, але цього не зробив. Сподіваємося, що наші клопотання все-таки будуть розглянути та задоволені на наступному засіданні. Що стосується об’єднання двох позовів, ми не заперечували. Якщо суд вважає, що це пришвидшить розгляд справи по суті, ми лише підтримуємо таке рішення. Адже наша організація чи не найбільше зацікавлена у тому, щоб процес чесних і прозорих виборів керівництва НАЗК був запущений якомога швидше. А для цього потрібно якомога швидше провести перевибори громадської частини конкурсної комісії, дотримуючись при цьому всіх законодавчих норм», - наголосив Кузін. Він висловив сподівання, що під час наступного засідання позов буде розглянуто по суті. Юрист повідомив, що на наступне судове засідання у якості свідків будуть запрошені усі, хто брав участь в ініціативних зборах з обрання громадської частини комісії при НАЗК, а також чотири обрані члени комісії.

Нагадаємо, перший позов ТІ Україна стосувався вимоги визнати протиправними дії Секретаріату Кабміну і заступника міністра Кабінету міністрів Романа Греби при проведенні 17 травня 2015 року виборів до конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НАЗК. ТІ Україна просить суд скасувати результати виборів через порушення процедури обрання з боку Секретаріату Кабміну та провести нові ініціативні збори громадських об’єднань для обрання кандидатів у конкурсну комісію. Другий позов стосується Кабінету Міністрів, який своїм розпорядженням затвердив склад конкурсної комісії, не дочекавшись обрання представника від Верховної Ради і цим грубо порушивши вимоги закону «Про запобігання корупції». ТІ Україна просить суд скасувати Розпорядження Кабміну від 5 червня 2015 року № 581-р яким він незаконно затвердив склад конкурсної комісії, скасувати результати виборів та провести нові вибори з дотриманням закону.

Рекомендуємо прочитати

В Турции за день уволили почти 4 тысячи госслужащих

В Турции в субботу было уволено свыше 3900 госслужащих и военных из-за угрозі "национальной безопасности"....

Це може бути цікавим

Грузовик насмерть сбил мэра украинского города

В субботу, 29 апреля, в городе Дергачи Харьковской области погиб под колесами грузовика мэр этого населенного пункта Александр Лисицкий....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Создана система дополненной реальности, позволяющая управлять действиями роботов

Исследовательская группа Нью-Йоркского университета во главе с Джаредом Аланном Франком разработала специализированную систему дополненной реальности, которая способна работать на обычном планшетном компьютере или смартфоне....