Початок нової історії: Якою буде цьогорічна "Молодість"

24 червня відбулася прес-конференція «Молодість»-45. Початок нової історії», присвячена Київському міжнародному кінофестивалю «Молодість», який відбуватиметься з 24 жовтня по 1 листопада 2015 року.

Попри жорстку кризу та воєнний конфлікт на сході України, дирекція КМКФ «Молодість» вважає вкрай необхідним проведення 45-го кінофестивалю.

«У складні часи такі заходи не просто доречні, а навіть украй необхідні, – переконаний генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі. – «Молодість» має стати своєрідним культурним маніфестом. Адже кіно залишається одним із найсильніших видів мистецтва, яке здатне впливати, виховувати, надихати й спрямовувати, бути інформаційною та культурною зброєю і, зрештою, максимально об'єктивно відображати картину життя».

Фестиваль «Молодість» є однією з найбільших крос-культурних платформ в Україні та цьогоріч ставить перед собою вагоме завдання – за допомогою кінематографу та інших культурних програм вплинути на формування нового суспільства, нової України.

За словами Андрія Халпахчі, у свій ювілейний рік «Молодість» традиційно представить конкурсну програму, яка складатиметься з міжнародного конкурсу повнометражних, студентських та короткометражних фільмів; національного конкурсу короткометражних фільмів; конкурсу «Молодість – дітям» (цьогоріч із розширеною програмою та членами журі-дітьми з різних країн); конкурсу «Сонячний зайчик», присвяченого ЛГБТ-тематиці.

Цього року на «Молодості» також буде представлена і різноманітна позаконкурсна програма: French Connection (франкомовне кіно), German Wave (німецькомовне кіно), «Скандинавська панорама», «Українські прем’єри», «Фестиваль фестивалів», «Століття великих» та «Спеціальні події».

Присутні на прес-конференції представники державної влади наголосили на необхідності проведення кінофестивалю та висловили підтримку «Молодості» з боку держави.

Заступник міністра культури України Ростислав Карандєєв зауважив, що фестиваль «Молодість» є міжнародним, що надає особливої відповідальності організаторам та урядовцям, які ним опікуються. «Ми маємо прекрасну можливість представляти Україну на міжнародній арені. Тематика фестивалю, безумовно, є інтернаціональною і зрозумілою для представників різних кінематографічних шкіл та культур, але українські роботи відображатимуть у тому числі ті особливі моменти ментальності, які виникли у нашого народу внаслідок останніх, і трагічних подій теж, боротьби за Незалежність і відновлення територіальної цілісності нашої країни», – зазначив Карандєєв.

Зі свого боку, міністр інформаційної політики України Юрій Стець висловив сподівання, що кінофестиваль не буде з року в рік перейматися питаннями фінансової допомоги, а й надалі продовжуватиме якісну роботу з культурного та духовного виховання громадян за допомогою кіномистецтва. За його словами, такі заходи, як фестиваль «Молодість», мають підтримуватися державою у першу чергу. «Адже духовне та культурне виховання нації – це, передусім, опіка держави, і в тому числі – безпека держави», – зазначив Стець.

Допомогу кінофестивалю на рівні відповідних законодавчих актів пообіцяв народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький. Він повідомив, що зараз вивчаються кілька форм підтримки національного кіно і, зокрема, таких культурних заходів, як фестиваль «Молодість». «Одна з них – кошти від лотерей та азартних ігор, які будуть витрачені на підтримку розвитку кінематографу, в тому числі – на підтримку кінофестивалю. Друга – це законопроект про благодійну діяльність, який допоміг би спонсорам підтримувати такі заходи, як кінофестиваль «Молодість», – зазначив Княжицький.

Традиційним фестивальним центром «Молодості» цьогоріч стане кінотеатр «Київ». Фестивальні покази також відбуватимуться у інших кінотеатрах столиці – «Кінопанорама» і «Київська Русь». Команда КМКФ «Молодість» має великі сподівання, що на час відкриття 45-го фестивалю традиційно матиме ще один фестивальний майданчик – відреставрований кінотеатр «Жовтень».

З цього приводу голова департаменту культури КМДА Діана Попова нагадала, що наразі тривають ремонтні роботи з відновлення кінотеатру. Дирекція кінотеатру разом із КМДА планує відкрити двері оновленого закладу 25 жовтня. «Для столичної влади надзвичайно важливо і символічно, аби 45-й ювілейний фестиваль знову відбувся у традиційному місці – кінотеатрі «Жовтень». Щоб кінотеатр разом із фестивалем «Молодість» надалі продовжували виконувати свою культурологічну місію», – зазначила Попова.

Генеральним партнером 45-го кінофестивалю «Молодість» уже п’ятий рік поспіль виступає ПАТ «Укрінбанк». Незважаючи на кризу, банк віднайшов можливість фінансово підтримати кінофестиваль. Більш того, за словами голови Наглядової ради ПАТ «Укрінбанк» Володимира Клименка, починаючи з нинішнього року, буде істотно оновлено склад менеджменту, і кінофестиваль організовуватиме інші заходи протягом усього року. «По суті, фестиваль триватиме увесь рік. Це буде якісне оновлення «Молодості», – повідомив Клименко.

Він також зазначив, що ПАТ «Укрінбанк» і надалі підтримуватиме кінофестиваль та розвиватиме культурні напрямки в Україні.

Рекомендуємо прочитати

Луценко: Територія України - це прохідний двір для спецслужб агресора

Територія України - це прохідний двір для спецслужб агресора....

Це може бути цікавим

Организаторы Евровидения предложили Самойловой выступить "по Скайпу"

Европейский вещательный союз, который является организатором песенного конкурса "Евровидение", предложил конкурсантке от РФ Юлии Самойловой выступить через спутниковую связь....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Порошенко ввел в действие "секретную" программу развития ВСУ

Президент Украины Петр Порошенко подписал указ, на основании которого вступило в силу решение Совета национальной безопасности и обороны Украины "О Государственной программе развития Вооруженных сил Украины на период до 2020 года"....