Росія сама відмовиться від Криму через 10 років - експерт

Екс-міністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв назвав сім причин, через яких, на його думку, Крим сам через 10 років повернеться до України без військового втручання.

Про це він написав у своєму блозі на сайті Крим. Реалії.

Перша причина – політична. Світ не визнає «референдум». Статус невизнаного Криму вимотає Росію. Це відчує на собі кожен росіянин.

Друга – геополітична. Тему чорноморського простору не можна розглядати без розуміння інтересів Туреччини, Румунії та Болгарії. Поки ситуативно Путіну вдалось нейтралізувати ці країни, але інтереси їхні глобальні. У перспективі дискомфорт, наприклад, Туреччини від анексії Криму, підкріплений підтримкою кримськотатарського народу, може зіграти вагому роль. Темпи зростання економіки Туреччини та її політичне становлення в світі змусять із нею рахуватися.

Третя – логістична. Перспективні морські порти перетворилися на каботажні, залізничне сполучення перервано, авіа – лише в напрямку Росії. Все це ще не повною мірою відчули самі кримчани. Жити в таких умовах – дорога ціна за «путінську манну небесну». Історія про керченський міст дано нікого навіть не смішить. Розв'язання цієї проблеми немає.

Четверта – енергетична. Ідеться і про воду, і про електроенергію, і про вугілля... Все це вже зараз поставило на коліна економіку кримського агробізнесу, хімпромисловості і всієї виробничої сфери. Без України ця тема не розв'язувана. Опріснення моря, власна атомна станція та інші фантасмагорії далекі від реальності, навіть їхні автори кажуть про терміни в 10-15 років «реалізації», а життя у людей іде вже.

П'ята – економічна. Основа економіки півострова останні 50 років – сільське господарство, туризм, хімпром і транзит. Ці сфери деградують уже рік. Стагнація на порозі. Замінити їх лише військовими базами вдасться в 3-4 містах. Утримувати решту території та її жителів стане помітним «головним болем» для економіки Росії вже цієї зими.

Шоста – демографічна. Найбільший відсоток пенсіонерів в Україні – саме в Автономній Республіці Крим. Вони і привели півострів у пащу Путіну своїми мріями про СРСР. Зростання відсотка працездатного, молодого населення абсолютно природний. Людей, які народились в Українському Криму. Тих, на кому анексія відбилась найбільше. Їхнє слово стане вирішальним у найближчі 5 років.

Сьома причина – ментальна. Кримчани зовсім не росіяни. І справа тут не в національності. За 25 років сформувались потреби/звичка громадянської свободи. Свободи слова. Свободи вибору. Свободи пересування. Біль втрати свобод поки заглушений лякалками пропаганди: «Скажіть спасибі, що не війна». Але ця байка нетривала. Розсудливі кримчани вже порівнюють перебіг подій у Криму не зі Сходом, а з півднем – із Херсонщиною, Одещиною – і стають очевидними багато речей: і про перспективи, і про дно сьогоднішнє...

Читайте також: У Росії починають визнавати окупацію Криму

Рекомендуємо прочитати

У Києві запустили ще один надсучасний український трамвай

У Києві запустили на ще один швидкісний трамвай "Електрон"....

Це може бути цікавим

Политолог: В Кремле понимают, что Навального нужно убрать

Российский политолог Дмитрий Орешкин заявил, что опасается за жизнь российского оппозиционного политика Алексея Навального....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

95 квартал сделал пародию на Push-Up Челлендж от Ляшка

В видео "Ляшко" якобы принимает брошенный боксером и политиком Виталием Кличко вызов по отжиманиям и придумывает, как выполнить эту задачу....