Про що говорив Янукович в інтерв'ю: Основні моменти

Екс-президент Віктор Янукович дав перше інтерв'ю західним ЗМІ, у якому заявив, що сподівається повернутися, а Донбас повинен залишатися в Україні.

"Якщо Київ хоче, щоб Донбас залишився в Україні, - а я за це; я за те, щоб Донбас залишився в Україні, потрібно сідати за стіл переговорів, зробити все, що завгодно, досягти компромісу, домовитися і почати виконувати Мінські угоди", - цитує Януковича ВВС.

Янукович також закликав США і ЄС змусити Київ вести прямі переговори з лідерами бойовиків.

"І сьогодні Європа, Сполучені Штати Америки, які безпосередньо впливають на Київ, повинні змусити Київ сісти за стіл переговорів з представниками Донбасу і виконати мінські угоди", - сказав він.

Колишній президент зазначив, що зараз велику частину часу проводить в Ростові, але змушений пересуватися по Росії.

Янукович заявив, що ніколи не віддавав наказ відкривати вогонь по учасниках акцій протесту, але доклав недостатньо зусиль для того, щоб припинити кровопролиття.

"Я був противником, категоричним противником, кровопролиття. Я вважав, що ніяка влада не варто краплі крові людей. Тому я був проти того, щоб пролилася кров в Україні. І я зробив все, щоб в Україні не було війни", - сказав він.

При цьому він поклав відповідальність за кровопролиття на радикальні елементи прихильників Майдану.

"Я звернувся зараз в Генеральну прокуратуру з проханням, щоб ці матеріали розслідування публічно могли показувати суспільству, тому що суспільство не знає, що розслідування фактично ніяке не ведеться. Минуло півтора року. Навпаки, знищуються всі сліди тих злочинів, які вчинені на Майдані", - заявив Янукович.

На питання про готовність повернутися в Україну, щоб відповісти на звинувачення у причетності до масових вбивств на Майдані, Янукович сказав, що розслідування тих подій практично не ведеться.

"Я ніяких наказів не давав. Це не мої повноваження, по-перше. По-друге, я публічно говорив, що я проти застосування сили, тим більше - стрільби. Я проти кровопролиття, я про це постійно говорив. Але. Працівники правоохоронних органів виконували свої обов'язки згідно існуючих законів, тому вони мали право на застосування зброї у тих випадках, коли це передбачено законом. І в яких випадках вони його застосовували, а в яких не застосовували – у мене цих фактів немає", - сказав Янукович.

Янукович назвав те, що відбувається в Донбасі геноцидом. "Взагалі, я вважаю, що все, що зараз відбувається в Донбасі, це геноцид. Геноцид населення Донбасу", - сказав він.

Також Янукович заявив, що він не привласнював державні кошти і не ховав гроші на рахунках у закордонних банках.

Його розкішний особняк в передмісті Києва, який був відкритий після його втечі широкій публіці, за його словами, йому особисто не належить.

Платежі на мільйони доларів, витрачених на облаштування комплексу, він називає "політичними технологіями".

Рекомендуємо прочитати

Предсказано будущее новой эпохи Вселенной

Ученые отделения прикладной математики и теоретической физики Кембриджского университета (Великобритания) описали эволюцию масштабного фактора Вселенной в рамках концепции циклической космологии....

Це може бути цікавим

Британцы создали Shazam для автомобилей

Компания Blippar, специализирующаяся на разработке мобильных приложений и ИТ-технологиях, выпустила Шазам для автомобилей....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Топ-пропагандиста Кремля засмеяли за новую истерику из-за Крыма

В сети высмеяли одного из главных пропагандистов Кремля, российского телеведущего Дмитрия Киселева за его возмущение в связи с подготовкой к строительству высотных домов в Коктебеле оккупированного Крыма....